سامانه پیش فاکتور خرید خانه با وام
ال اس اف

سازه ال اس اف

CAD/CAM

CAD/CAM

خانه پیش ساخته

خانه های مدولار

خانه مدولار

قالب تونلی

قالب تونلی

سازه سردنورد

OSB

OSB

نمای خارجی

نماهای خارجی

پروژه های ساختمانی مشهد

پروژه مشهد

پروژه های ساختمانی شاهرود

پروژه شاهرود

پروژه های ساختمانی لوشان

پروژه لوشان

سایر سوالات

سایت خانه اول

سوال 1 :

وضعیت زلزله در کشور ما چگونه است؟

پاسخ :

کشور ما که در یکی از مناطق زلزله خیز دنیا قرار دارد، طی قرن اخیر، بالغ بر 30هزار زلزله را تجربه کرده که قربانیان زلزله های مهم این دوره، حدود 160هزار نفر گزارش شده است

سوال 2 :

چرا LSF ؟

پاسخ :

در بلایای طبیعی مثل زلزله زندگی ما را بارهای مرده تهدید می کنند. بارهای مرده شامل مصالح سنگین در دیوار ها، کف و سقف ساختمان های سنتی متمرکز هستند و همچنین شامل وسایل زندگی ما نیز هستند. ما نمی توانیم از وسایلی که در زندگی مان استفاده می کنیم بگذریم بنابراین باید ساختمان را سبک بسازیم. در این نقطه است که سیستم سازه سبک فولادی در اولویت اول قرار می گیرد.

سوال 3 :

LSF به چه معنی است؟

پاسخ :

حروف اختصاری LSF از کلمات Light Steel Frame فریم به معنای قاب های سبک فولادی سرد نورد شده است.

سوال 4 :

ساختمان با ال اس اف چگونه ساختمانی است؟

پاسخ :

ساختمان هایی که به روش LSF ساخته می شوند در واقع از مجموعه ای از دیوارها ، سقف و کف تشکیل می شوند که شاکله اصلی آنها پروفیل های فولادی سرد نورد شده است .

سوال 5 :

روش و مراحل ساخت ساختمان با سازه ال اس اف چگونه است؟

پاسخ :

روش تولید این قطعات و احداث چنین ساختمانهایی به این صورت است که ورقه های فولادی ابتدا در کارخانه و توسط دستگاه به ابعاد ، اندازه ها و اشکال معین شکل دهی شده و به هم متصل می شوند. پنل هایی که به این شکل تولید می شوند به محل احداث ساختمان منتقل شده و بر اساس نقشه های از قبل طراحی شده و بر روی فونداسیون متناسب با این نوع از سازه بر یکدیگر سوار می شوند. اسکلت شکل گرفته توسط ورقه های OSB ، گچ برگ ، سمنت برد و یا سایر مصالح پوششی نظیر سنگ برای نمای بیرونی و یا سرامیک برای کف سازی ، پوشانده شده و سایر مراحل احداث و تکمیل بنا طی می شود.

سوال 6 :

با ال اس اف چه ساختمان هایی می شود ساخت؟

پاسخ :

سیستم سازه های فولادی سبک (LSF) یک سیستم سازه ای پیشرفته است که در انواع ساخت و سازها مانند ویلاها، خانه های ویلایی تک خانوار و چندخانوار ، ساختمانهای مسکونی، اداری و صنعتی یک، دو و سه طبقه، هتل ها و هتل آپارتمان ها، ساختمان های مدارس و دانشگاهی، رستورانها و .... دارای کاربرد می باشد. سیستم سازه های فولادی سبک(LSF) یکی از مناسبترین سیستم های ساختمانی است که امروزه در جهان مورداستفاده قرار می گیرد.

سوال 7 :

اصلی ترین عامل در سازه های فولادی سبک LSF چیست؟

پاسخ :

اصلی ترین عامل در سازه ای فولادی سبک، مقاطع فولادی جدار نازک می باشد. مقاطع فولادی جدار نازک، مقاطع فلزی سرد نورد شده ای می باشند که با استفاده از ورقهای فولادی نازک و با استفاده از روشRoll Forming شکل دهی می شوند. داشتن ضخامت یکنواخت در عرض مقاطع و استفاده از روش Roll Forming برای ساخت آنهاست که باعث می گردد، تولید در حجم بسیار بالا و با کیفیت مناسب و یکنواخت انجام گیرد. مقاطع فولادی جدار نازک ، سبک بوده و به راحتی قابل حمل می باشد.بخش های مختلف ساختمان را به راحتی می توان با این مقاطع مونتاژ نمود. این عوامل باعث می گردد که عملیات ساخت با این سیستم بسیار سریع باشد.

سوال 8 :

جایگاه LSF در ساخت و ساز صنعتی چیست؟

پاسخ :

عمده ترین دلیلی که ساختمانهای LSF به شدت با استقبال جهانی مواجه شده است ، استحکام این نوع از ساختمان و مقاومتی است که در برابر زلزله از خود نشان می دهد. این ساختمان ها به دلیل یکپارچگی اجزای تشکیل دهنده و سبکی وزن ، مناسبترین رفتار را در برابر نیروهای وارده ناشی از زلزله از خود نشان می دهند.

سوال 9 :

مزایای LSF چیست؟

پاسخ :

-امکان بکار گیری محصولات دارای استاندارد در مرحله تأمین مصالح با حداقل پرت و امکان بهینه سازی اجزای مختلف ساختمان برای صرفه جویی در مصرف انرژی و اصلاح الگوی مصرف. -مقاومت بالا در برابر زلزله به لحاظ شکل پذیری خوب و سبکی فوق العاده در کنار استحکام بالا. -کاهش نیاز به نیروهای ماهر حرفه ای و امکان جذب خیل عظیم بیکاران تحصیل کرده و بومی در بخش نصب این نوع ساختمان ها که با هزینه کمتر کیفیت بیشتر را برای ساختمان به ارمغان می آورند. -کاهش رکود سرمایه در طول دوره ساخت، در کنار افزایش کیفیت و کمیت ساخت و ساز. -کاهش مصرف انرژی در کلیه مراحل تولید مصالح ساختمانی،حمل مصالح ، بهره برداری و جمع آوری ساختمان. -نیازکم این روش به صنعت سیمان که یک صنعت آلاینده بوده و این نوع ساختمان را دوستدار محیط زیست معرفی می کند. - کاهش مصرف فولاد در ساختمان که به تدریج حکم فلزی با ارزش را پیدا خواهد کرده و دفن بدون ملاحظه آن در ساختمان های موجود هیچگونه توجیهی ندارد.

سوال 10 :

تفاوت مصرف فولاد و بتن در یک پلان مشابه چیست؟

پاسخ :

مقایسه مصرف فولاد در یک پلان مشابه ( 2 واحد در 3 طبقه جمعا 6 واحد ) برای ساخت یک ساختمان 3- 5طبقه با 100 مترمربع زیر بنا واریانت های زیر بررسی شد: واریانت اول: اسکلت بتنی با سیستم قاب خمشی ساده و سقف مشابه تیرچه بلوک : مصرف کل سیمان: 5/20 تن - مصرف کل فولاد: 4 تن; واریانت دوم: اسکلت فلزی با سیستم مفصلی و سقف کامپوزیت: مصرف کل سیمان: 5/11 تن - مصرف کل فولاد: 8/5 تن; واریانت سوم: احداث سازه فلزی یکپارچه سبک (LSF) : مصرف کل سیمان: 2/5 تن - مصرف کل فولاد: 8/2 تن;

سوال 11 :

دلایل اقبال روز افزون سیستم سازه های L.S.F چیست؟

پاسخ :

دوستدار محیط زیست به دلیل نیاز کم این روش به صنعت سیمان و قابلیت استفاده مجدد کاهش نیاز به نیروهای ماهر حرفه ای در تولید این سازه ها یه کمک سیستم های CAD/CAM کیفیت بیشتر با هزینه کمتر و سهولت اجرا این نوع ساختمان ها در مکان های با دسترسی دشوار زمان کوتاه اجرا که خواب سرمایه در طول دوره ساخت را کاهش می دهد امکان تولید انبوه با رعایت استانداردهای فنی کاهش مصرف فولاد که حکم فلزی با ارزشی را در آینده پیدا خواهد کرد که دفن بدون ملاحظه آن در ساختمان های سنتی هیچگونه توجیهی ندارد

سوال 12 :

دلایل کاهش مصرف فولاد با مقاطع سرد نورد شده چیست؟

پاسخ :

-مشخصات مکا نیکی برتر در مقایسه با پروفیل های گرم نورد; -حداقل پرت مصالح به کار گرفته شده درحین ساخت به دلیل طراحی بهینه صنعتی; -نوع فولاد مصرفی در سازه های L.S.F ; -مقاومت بالا در برابر زلزله به لحاظ شکل پذیری خوب و سبکی فوق العاده در کنار استحکام بالا; -طراحی و ساخت به کمک سیستم های CAD / CAM و افزایش قابلیت های مکانیکی مقاطع بار بر ; -جایگزینی المان های سازه ای ضعیف زیاد به جای المان های قوی کم; -امکان بالفعل ساخت و ساز خشک در سیستم های L.S.F

سوال 13 :

دلایل و الزامات استفاده از سازه های سبک LSF چیست؟

پاسخ :

-نیاز سالانه مسکن حدود 1,5 میلیون واحد مسکونی می باشد.; -توان تولید سالانه محدود به 600-400 هزار دستگاه میباشد; -کمبود سیمان، فولاد، نیروی انسانی ماهر; -خطر وقوع زلزله های مرگبار در فلات ایران; -گران شدن شدید مصالح سنتی و دستمزد ; -طولانی بودن زمان ساخت و خواب سرمایه; -کیفیت پایین ساختمانهای سنتی ; -گران شدن حامل های انرژی.

سوال 14 :

مزایا و ویژگی های ساختمان های LSF کدامند؟

پاسخ :

مقاومت در برابر زلزله; سرعت ساخت; صرفه جویی در مواد و انرژی; LSF ساختمان دوستار محیط زیست; LSF ساختمان دنیای آینده است.

سوال 15 :

مقاومت ساختمان های LSF در برابر زلزله چگونه است؟

پاسخ :

فلسفه مهندسی در این نوع از ساختمان این است که المانهای ضعیف ولی متعدد را جایگزین المانهای قوی ولی کم تعداد کرده اند به همین دلیل در زمان وقوع زلزله حتی اگر بخشی از ساختمان دچار آسیب بشود سایر قسمتها نقص آن را جبران می کنند . ساختمانهای LSF بسیار سبک اند ، برای مقایسه ، وزن ساختمان های LSF یک ششم ساختمانهای بتنی و یک پنجم تا یک چهارم ساختمانهای فلزی است و از آنجایی که یک ساختمان هرچقدر سبکتر باشد نیروی کمتری را نیز جذب می کند بنابراین در زمان وقوع زلزله کمترین آسیب را می بیند. اکنون به کمک تکنولوژی کدکم این امکان فراهم آمده است که ساختمانهای LSF را در شرایط حدی و به صورت شکل پذیر و به همان شکلی که طراحی کرده ایم بسازیم. همچنین به کمک تولید مکانیزه مبتنی بر طراحی مهندسی ، نقش نیروی انسانی و خطاهای احتمالی در اندازه گیری و نصب به حداقل می رسد. به این ترتیب ساختمانی بنا می شود که عملکرد بهتری دارد.

سوال 16 :

سرعت ساخت در ساختمان های LSF چگونه است؟

پاسخ :

دلیل دیگری که ساختمانهای LSF با استقبال مواجه شده است بالا بودن سرعت ساخت این نوع از ساختمان است. روش کدکم باعث شده سرعت ساخت المانهای سازه ای در این نوع از سازه افزایش یابد، از سوی دیگر سبکی این نوع از ساختمان باعث می شود با صرف مواد و انرژی و نیروی انسانی بسیار کمتر و در زمانی بسیار کوتاه ترامکان جابه جایی ، مونتاژ و نصب فراهم آید.

سوال 17 :

صرفه جویی در مواد و انرژی در ساختمان های LSF چگونه است؟

پاسخ :

صرفه جویی در مصرف مواد و انرژی دیگر مزیت ساختمان سازی به روش LSF است. حجم کم و سبک بودن باعث می شود میزان و حجم کمتری از مواد و متریال برای ساخت مورد نیاز باشد و این به معنای صرف انرژی کمتر برای تولید مواد است. سبکی موجب می شود انرژی مورد نیاز برای حمل ونقل به نحو قابل توجهی کاهش پیدا کند. در زمان ساخت و اجرای ساختمان نیز انرژی کمتری برای جابه جایی و نصب قطعات و مصالح مورد نیاز است. همچنین پس از ساخت و در زمان بهره برداری ، به دلیل قابلیتهای مناسب این سیستم برای تطبیق با مصالح ، قطعات و روش های عایق بندی ساختمان ، امکان به حداقل رساندن تبادل حرارت میان محیط داخل و بیرونی ساختمان و در نتیجه سیوینگ انرژی فراهم می شود.

سوال 18 :

چرا ساختمان LSF دوستار محیط زیست است؟

پاسخ :

این ساختمانها در زمان ساخت ، حداقل پرت مصالح و انرژی را دارند و در زمان بهره برداری نیز کمترین انرژی را هدر می دهند. علاوه بر این بسیاری از مواد و مصالحی که در این نوع از ساختمان به کار می رود، در پایان عمر ساختمان قابل بازگشت به طبیعت و یا قابل بازیافت است . ساختمان های LSF در دنیا به عنوان ساختمان های دوستار محیط زیست معروفند.

سوال 19 :

چرا LSF ساختمان دنیای آینده است؟

پاسخ :

LSF بی تردید روز به روز جایگاه مناسبتری را در بازار ساخت و ساز کسب خواهد کرد چرا که این نوع از ساختمان در مقایسه با سایر روشهای استاندارد ، از قیمت تمام شده بسیار مناسبتری برخوردار است. در مجموع با توجه به شرایط نوین شکل گرفته در جهان و با لحاظ کلیه ملاحظات زیست محیطی ، توجیهات اقتصادی ، شرایط گوناگون و متنوع اقلیمی ، مسأله انرژِی ، نیروی انسانی مورد نیاز برای اجرای پروژه های ساختمانی و بالاخره موضوع بهره برداری از ساختمان ، روش LSF به عنوان یکی از مناسب ترین روشهای ساختمان سازی در شرایط فعلی جهان شناخته می شود . این فاکتورها رقابت پذیری این سیستم ساختمانی را با سایر سیستم های ساختمانی به وضوح نشان می دهد به نحوی که میزان استقبال از این روش ، با رشدی نزدیک به صد در صد ، در صدر روش های گوناگون ساخت و ساز در جهان قرار دارد.

سوال 20 :

کنترل کیفیت تولید در هوشمندسازه چگونه انجام می شود؟

پاسخ :

برای اطمینان از کیفیت مواد نیز با کنترل کیفی مستمر در آزمایشگاه های معتبر ، کیفیت آنها تحت نظارت و کنترل قرار می گیرد. در کارخانه پس از اتمام تولید توسط دستگاه ، برای حصول اطمینان بیشتر با استفاده از ابزارهای دقیق نیز ، ابعاد ، اندازه ها و کیفیت محصول نهایی مورد بازبینی و نظارت قرار گرفته و از رعایت استانداردها ، اطمینان حاصل می شود.

سوال 21 :

در پروژه های با فواصل دور قطعات چگونه مونتاژ می شوند؟

پاسخ :

پس از مونتاژ و ساخت پنل ها ، عملیات بارگیری آنها به انجام می رسد. در صورتی که محل احداث بنا فاصله بیشتری با محل کارخانه داشته باشد برای صرفه جویی در زمان و انرژی ، قطعات را به صورت دمونتاژ به محل کارگاه منتقل کرده و عملیات مونتاژ در محل کارگاه انجام می شود. مونتاژ قطعات نیز در هر محلی که صورت بگیرد ، عملیاتی قابل کنترل و نظارت است به نحوی که با استفاده از نقشه های می توان از مونتاژ صحیح قطعات اطمینان حاصل کرد.

سوال 22 :

نصب در کارگاه و احداث ساختمان در سازه های ال اس اف چگونه انجام می شود؟

پاسخ :

پنلهای بابر، اسکلت اصلی ساختمان را تشکیل می دهند. با ساخت و تکمیل پنلها ، مرحله نصب آغاز می شود. به دلیل سبک بودن ساختمانهای LSF ، اجرای فونداسیون ، با صرف مواد کمتر و در زمانی کوتاه تر قابل انجام است. پیش از قرار گرفتن پنلها بر روی زمین به منظور عایق کاری و افزایش عمر بنا ، از فوم های مخصوص به عنوان حایل میان پنل و فونداسیون استفاده می شود. پنلها بر اساس نقشه و تحت نظارت ، هر یک در جای خود قرار گرفته و عملیات نصب انجام می شود . قطعات با استفاده از پیچ های سرمته ای به یکدیگر متصل شده و با بولت به زمین میخکوب می شوند. بخشی از عملیات نصب در ارتفاع ، با استفاده از جرثقیل انجام می شود. با شکل گیری اسکلت ساختمان ، سایر مراحل ساخت و تکمیل بنا ، انجام می پذیرد و سفتکاری سازه ای کامل می شود .

سوال 23 :

پوشش اولیه ساختمان ال اس اف چیست؟

پاسخ :

پوشش اولیه سازه با استفاده از ورقه های OSB یا فایبرسمنت ایجاد می شود .ورقه های OSB بر روی پنلها نصب می شود.

سوال 24 :

نماکاری ساختمان ال اس اف چگونه انجام می شود؟

پاسخ :

همچنین نماکاری ساختمان با استفاده از انواع مصالح ماسونری نظیر سنگ آجر و درایوال نظیر فایبر سمنت و نماهای سفالی و کامپوزیتی انجام می شود. تخته های سیمانی مورد استفاده متشکل از سیمان و الیاف سلولزی است که آزبست و آسیبهای زیست محیطی ندارند.

سوال 25 :

کف سازی و کاشی کاری کی انجام می شود؟

پاسخ :

همچنین پس از انجام عملیات فوم بتن ، کاشی کاری و کف سازی به انجام می رسد.

سوال 26 :

دیوارهای داخلی در ساختمان ال اس اف چگونه اند؟

پاسخ :

نصب پنلهای گچ برگ نیز با سرعت قابل انجام است و نکته مهم اینکه به دلیل تولید کارخانه ای این نوع از مصالح ، دیوارها به طور یکنواخت اجرا شده و ناصافی آنها به حداقل می رسد به نحوی که پس از اجرا دیواری کاملا پرداخت شده خواهیم داشت. به دلیل یکدست بودن سطوح دیوارها ، اجرای بتونه و رنگکاری فضای داخلی ساختمان با سرعت و سهولت قابل انجام است.

سوال 27 :

مزیت ساختمان های ال اس اف در ساخت چیست؟

پاسخ :

به این ترتیب ساختمانهای LSF با بهره گیری از پیش مهندسی و طراحی های پیش از تولید، تولید کارخانه ای قطعات و مصالح ، و استفاده از تکنیکها و تجهیزات نصب سریع و آسان ، به سرعت و با دقت فراوان قابل احداث اند.

سوال 28 :

تولید صنعتی ساختمان چه توجیهی دارد؟

پاسخ :

امروزه به دلیل افزایش جمعیت و تقاضای روزافزون نیاز به مسکن در کشور و به ویژه در نسل جوان؛ گسترش شهرنشینی؛ لزوم برقراری تعادل بین عرضه و تقاضای مسکن؛ کیفیت پایین شیوه‌های سنتی ساخت وساز؛ کاهش منابع انرژی و نیاز به صرفه جویی در مصرف و کاهش اتلاف انرژی ساختمان در راستای اصلاح الگوی مصرف؛ بالا بودن قیمت تمام شده مسکن و عدم امکان خرید توسط اقشار ضعیف و متوسط؛ افزایش سرعت احداث مسکن در بازه زمانی کوتاه در جهت تحقق برنامه‌های میان مدت و بلند مدت دولت؛ افزایش بهره‌وری و جایگزین کردن نیروی کار تحصیل کرده؛ استفاده بهینه از منابع و مصالح؛ و زلزله خیزی کشورمان و به تبع آن، ناکارآیی سیستمهای سنتی و متداول در تولید انبوه مسکن، نگرش به سمت سیستم‌های صنعتی تولید ساختمان ضروری به نظر می‌رسد

سوال 29 :

با سلام . لطفا بفرمایید با توجه به تحولات بازار و دلار برای یک سازه 100 متری 1- چند کیلو گرم سازه نیاز است؟ 2- هزینه هر کیلو گرم چقدر است؟ 3- آیا منبعی برای محاسبه کامل ساختمان نما و داخل موجود می باشد . 4- اگر خود شما یک ساختمان 100 متری را کامل تح

پاسخ :

سلام روی سایت در بخش فروش می توانید انواع ساختمان با متراژ دلخواه را در نرم افزار وارد و هزینه بروز را محاسبه فرمایید. قیمت های روز متغییر است اما تقریبا هزینه یک ساختمان متر مربع حدود 2 میلیون تومان است.

سوال 30 :

قیمت سازه ال اس اف

پاسخ :

قیمت سازه ال اس اف به صورت روزانه تفییر می یابد.برای صدور پیش فاکتور می توانید از سامانه پیش فاکتور هوشمند سازه استفاده نمائید و یا با شماره 021-4579 تماس حاصل فرمائید

سوال 31 :

قیمت سازه برای نمایندگی تیپ طلایی کیلویی چند است؟

پاسخ :

همه تیپ ها هر کدام 300 تومان اضافه شده است یعنی4100 میشود طرح طلایی

سوال 34 :

با سلاممدت زمان اجرای یک واحد ویلایی 80 متری در محل چقدر است و بهای تمام شده ؟ممنون

پاسخ :

بین 2-3 ماه قیمت 1000000 تا 2000000 تومان هر متر مربع زیر بنا

سوال 35 :

سلام وزن تقریبی سازه یک واحد 100 متری معمولی چقد میشه ممنون

پاسخ :

سلام حدود 3000 کیلوگرم سازه معمولی یک طبقه می شود.

سوال 36 :

سلام، آیا می شود با این روش یک ساختمان 9 واحدی 3 طبقه ساخت؟

پاسخ :

بله در شاهرود پروژه 276 واحدی در سه طبقه 12 واحدی ساخته شده است. اطلاعات بیشتر در سایت خانه اول

سوال 37 :

سلام هزینه یک واحدصدمتری دوبلکس پایین پذیرایی وبلادوتاخواب

پاسخ :

سلام برای اعلام قیمت نیاز به نقشه معماری میباشد.وهمچنین جزئیات اجرایی و متریال مصرفی مورد نظر را بفرمائید.

سوال 38 :

سلام ما قصد داریم یک نیم طبقه به منزل سه طبقه خودمان اضافه کنیم. با استفاده از این سازه ها سیر اخذ مجوز از شهرداریذبه چه نحوی هست؟ نیازی به اخذ مجوز وجود دارد؟ هزینه حدودا چقدر می شود به ازای متراژ زیربنا.

پاسخ :

سلام ، شرکت ما تولید کننده و اجرای سازه های سبک فولادی میباشد .شرایط اخذ مجوز را اطلاعی نداریم و لی ما تائیدیه های و استانداردهای نظام مهندسی و ساختمان را دارا میباشیم.

سوال 39 :

سلام دو سوال دارم ۱. تفاوت این سازه با سازه مسکن مهر که سبک سازی کردند چیست؟ ۲. بین دو تخته دیوار ماده ای ریخته می شود یا خیر؟(فضای بین دیوارها) با تشکر

پاسخ :

1-در بخشی از مسکن مهر از همین سازه در پرند ساختمان 3 طبقه در فاز 3 و 5 در 222 واحد ساختیم و روش سبک سازی نیست صنعتی سازی است که پیشرفته ترین مدل ساخت وساز در جهان است و دارای برترین استاندارهای ملی و جهانی است و فرقی نمی کند که مسکن مهر باشد یا مسکن شخصی کیفیت سازه یکسان است. دیوار ال اس اف است و یک طرف دیوار با osb که گرید 3 آلمان است و ضد رطوبت و عایق سرما و حرارت است پوشش داده می شود سپس عایق می شود و بعد نما روی آن نصب می شود در داخل ساختمان گچ برگ یا کناف قرار می گیرد و رنگ می شود. داخل سازه عایق پشم شیشه قرار می یرد تا انرژی هدر نرود.

سوال 40 :

باسلام آیاامکان اجرادرسطوح شیبدار باشیب تندهم قابل اجراست

پاسخ :

بله به علت وزن کم سازه بهترین انتخاب برای شماست

سوال 41 :

سلام ممنون از سایت خوبتون. بنده دانشجوی ارشد رشته مهندسی عمران گرایش زلزله هستم. قصد دارم موضوع پایان نامه رو در رابطه یا سازه های ال اس اف باشه و مربوط به گرایشم. من در سطح مبتدی هستم و دقیقا نمی دونم از چه نرم افزاری باید برای طراحی استفاده کنم، سپ، فری

پاسخ :

در سیستم فریم کد باید سازه طراحی شود تا توسط خط تولید هوشمندسازه امکان تولید داشته باشد و این نرم افزار در انحصار هوشمندسازه است. در صورت تمایل می توانید از مهندسین ما در کارخانه هوشمندسازه راهنمایی بگیرید.

سوال 42 :

سلام با توجه به افزایش قیمت حال حاضر توجیه اقتصادی سازه ال اس اف در برابر سازه ماسونری چیه؟و هزینه احداث یک بنای یک طبقه برای هر متر مربع چقدر میشه؟؟

پاسخ :

سلام، با توجه به افزایش قیمت تمام مصالح افزایش یافته است و سازه ماسونری هم به نسبت افزایش یافته است.

سوال 43 :

سلام.قبلا از پاسخگویی شما سپاسگذارم.میخواستم بدونم قیمت تمام شده ۱واحد۵۵متری ال اف سی چقدر میشه؟

پاسخ :

سلام لطفا" نقشه مورد نظر را برای ما ارسال نمائید و اینکه بفرمائید قیمت 0تا 100 میخواهید یا فقط سازه و نصب اسکلت ساختمان را ؟

سوال 46 :

سلام. در مناطقی که برفگیر هستند و زمستان برف زیادی می بارد. آیا سازه ال اس اف دوام و بقای کافی دارد؟ و از نطر گرمایشی شرایط لازم رادارد؟

پاسخ :

باید در زمان طراحی سازه بار برف پیش بینی گردد و عایق های مناسب برا آن منطقه آب و هوایی انتخاب نمود

سوال 47 :

قیمت اسکلت تنها در وحله اول چقدر میشه؟ زیر سازی و فونداسیون لازم داره یا چون وزن سبکی داره نیاز به فونداسیون به اون شکل چیست؟

پاسخ :

قیمت حدودی بین 300 الی 500 بسته به پلان معماری تعداد طبقات دهانه ها متغیر می باشد پلان مورد نظر رو به قسمت فروش شرکت ارسال و پیش فاکتور خود را دریافت نمائید بله احتیاج به فونداسیون می باشد ولی همانطور که فرمودید به دلیل سبک بودن اسکلت فونداسیون هم سبک اجرا میشود که حدودا 30 الی 50 درصد ارزان تر از دیگر فونداسیون ها می بیاشد

سوال 52 :

سلام و خسته نباشید .شما دوره اموزشی lsf هم برگزار میکنید ؟

پاسخ :

در حال برنامه ریزی تعریف پودمان هستیم ولی می توانید حضوری به شرکت تشریف بیاورید

سوال 53 :

سلام در مقابل آتش سوزی چقدر مقاوم هستن

پاسخ :

خود سازه که مقاوم است بقیه مصالح بهتر از ساختمان معمولی در برابر آتش مقاومند ضمن این که مصالح نوین ساختمانی که در ساختمان ال اس اف به کار می روند می توانند از نوع عایق آتش انتخاب شوند

سوال 54 :

سلام سقف طبقه دوم سازه دوبلکس ال اف سی داریم وقتی راه می ریم خیلی میلرزه چکاربایدکرد؟

پاسخ :

با سازنده تماس بگیرید به احتمال زیاد یا سیستم کدکم نیست و یا عایق بندی مناسب نشده است

سوال 56 :

سلام ببخشید میخواستم بدونم طول عمر این سازه ها حداقل چندساله؟ایا میشه به طور دائمی از سازه ها استفاده کرد؟

پاسخ :

عمر مفید این سازه به دلیل این که فولاد گالوانیزه ضد زنگ است حدود 75 سال است

سوال 57 :

با سلام کلیه سوال و خوب ها رو خوندم و یه نکته ای توجهم رو جلب کرد. اینکه دوستی پرسیده بودن هزینه ساخت صفر تا صد چقدر است و شما فرمودین ۲ تا ۲۳۰۰ . سوال من خب چه توجیحی برای این وجود که سازه به روش سنتی ساخته نشود جدا از بحث سرعت ساخت و زلزله. با تشکر

پاسخ :

سلام علاوه بر این که اکنون ساخت سنتی بسیار گرانتر از ساخت یا سازه ال اس اف است و مزیت سرعت که حداکثر دو ماهه کلید تحویل است و ضد زلزله است و مواقع خطر نیازی به ترک خانه نیست مزایای دیگری دارد از جمله: 1-نیاز به مصرف کمتر انرژی در حین ساخت و در طول استفاده از ساختمان و کاهش هزینه های انرژی برای سرمایش و گرمایش به دلیل عایق بودن متریال مورد استفاده در این نوع ساختمان 2-طول عمر مفید حدود 75 سال که ساختمان به دلیل اسکلت یکپارچه فولاد گالوانیزه ضد زنگ و پوشش های داخلی و خارجی که با متریال خشک پوشش شده است از ساختمان سنتی دوام بیشتری دارد 3- هنگام تخریب بار وارده به محیط زیست کاهش یافته و تمام سازه قابل بازیافت است و ...

سوال 58 :

با سلام کلیه سوال و خوب ها رو خوندم و یه نکته ای توجهم رو جلب کرد. اینکه دوستی پرسیده بودن هزینه ساخت صفر تا صد چقدر است و شما فرمودین ۲ تا ۲۳۰۰ . سوال من خب چه توجیحی برای این وجود که سازه به روش سنتی ساخته نشود جدا از بحث سرعت ساخت و زلزله. با تشکر

پاسخ :

سلام علاوه بر این که اکنون ساخت سنتی بسیار گرانتر از ساخت یا سازه ال اس اف است و مزیت سرعت که حداکثر دو ماهه کلید تحویل است و ضد زلزله است و مواقع خطر نیازی به ترک خانه نیست مزایای دیگری دارد از جمله: 1-نیاز به مصرف کمتر انرژی در حین ساخت و در طول استفاده از ساختمان و کاهش هزینه های انرژی برای سرمایش و گرمایش به دلیل عایق بودن متریال مورد استفاده در این نوع ساختمان 2-طول عمر مفید حدود 75 سال که ساختمان به دلیل اسکلت یکپارچه فولاد گالوانیزه ضد زنگ و پوشش های داخلی و خارجی که با متریال خشک پوشش شده است از ساختمان سنتی دوام بیشتری دارد 3- هنگام تخریب بار وارده به محیط زیست کاهش یافته و تمام سازه قابل بازیافت است و ...

سوال 59 :

برای ساخت این سازه در شمال کشور چه محدودیت هایی وجود دارد ? و آیا برای مناطق مرطوب و دیگر اقلیم ها محدودیتی وجود دارد ? برای شمال کشور چه توصیه ای دارید ?

پاسخ :

این سازه سازگارترین سازه برای ساخت و ساز است پروژه روسیه ما و پروژه هتل ترنج کیش و انواع ویلاهای شمال ما گواه این مطلب است

سوال 61 :

آیا تفاوتی بین سازهای lsf ساخت شده در ایران و سایر کشورها از نظر کیف وجود دارد?

پاسخ :

تکنولوژی، ماشین، فرآیند تولید کاملا یکی هستند طبق یک سری آئین نامه مشترک انجام می شوند و مهمترین نکته در سنجیدن کیفیت این ساختمان ها می توان به نصب و اجرای آن اشاره نمود

سوال 62 :

سلام حداکثر دهانه قابل اجرا در سیستم شما چند متر طول؟

پاسخ :

دهانه های مجاز در سیستم LSF در تعداد طبقات بازشو ها ارتفاع سقف و حتی نوع سقف متغیر هستند

سوال 63 :

یه سوال میپرسم جواب بدین خواهشا من الان یه مشت بزارم‌تو دیوار نهایت دستم بشکنه دیوار یکمی جای بمونه احساس میکنم به این سازه مشت رو بزنم دستم از اونور دیوار بزنه بیرون حالامشت مثال بودا

پاسخ :

1-مثالی که عرض کردین به چه معنی هست آیا به معنی این هست که این ساختمان ها استحکام ندارند؟ اگر این هست من یک سوال میپرسم بر فرض اینکه ساختمانی که شما در آن هستین فلزی یا بتونی هست که از نظر شما دارای استحکام و کاملا مطمئن است چرا در مواقع زلزله با شتاب آن را ترک و تا ساعاتی داخل ساختمان نمیشوید مگر محکم نیست ؟

سوال 1 :

سازه های مدولار چه هستند؟

پاسخ :

نسل جدیدی از سازه پیش ساخته : ساختمان های مدولار، در نتیجه فعالیت های تحقیقاتی، پیشرفت و توسعه ساخت و ساز در سال های اخیر بر اساس زیبایی شناسی، راحتی، مدرنیته و نهایت ایمنی برای ساکنان طراحی شده است.

سوال 2 :

نسل جدیدی از سازه پیش ساخته چه ساختاری دارند؟

پاسخ :

این نسل از ساختمان ها، که توسط هوشمند سازه تولید می گردند، نوعی سیستم ساختاری است که شامل اجزای فولادی سبک وزن می باشند. در این سازه ها از عایق گرما و صدا در دیوارها و سقف و کف استفاده شده است. از ساختمان های مدولار می توان در ساخت خانه، ویلا، هتل، مراکز بهداشتی و درمانی، سرویس های بهداشتی و... در آب و هوا و شرایط جغرافیایی مختلف استفاده نمود.

سوال 3 :

خانه های مدولار به چه شکل ساخته می شوند؟

پاسخ :

به شکل واحدهای کامل ساخته می شوند و به تعداد مورد نیاز در کنار هم قرار می گیرند.

سوال 4 :

واحد های مدولار چه هستند؟

پاسخ :

هر واحد دارای دستگاه های تهویه مطبوع و رادیاتور الکتریکی می باشد. اندازه و توان آنها را می توان با گرمایش و سرمایش مورد نیاز در ساختمان تعیین نمود. دستگاه های سرمایشی و گرمایشی را می توان با در نظر گرفتن زیبایی شناسی فضای داخلی ساختمان در داخل واحد ها جاگذاری نمود.

سوال 5 :

طراحی واحدهای مدولار چگونه است؟

پاسخ :

از آنجایی که ابعاد پنجره ها برای دریافت حداکثر نور و گردش هوا در فضای داخلی واحدها طراحی شده اند باعث می شوند که داخل سازه در طول روز نور مناسب داشته و گردش هوا نیز به راحتی انجام گردد.

سوال 6 :

تاسیسات واحدهای مدولار چگونه است؟

پاسخ :

هر واحد دارای لوله کشی و خطوط برق جداگانه می باشد. علاوه بر این با دسترسی به محور جداگانه، هر نوع مشکل غیر منتظره نصب و راه اندازی را می توان به راحتی حذف یا تعمیر نمود.

سوال 7 :

چند درصد از مراحل ساخت واحدهای مدولار در کارخانه صورت می گیرد؟

پاسخ :

98% از مرحله تولید، که تقریبا شامل تمام مراحل است در کارخانه انجام میگیرد و تنها مراحلی نظیر نصب و کف سازی برای یکپارچه شدن واحدها در محل انجام میگیرد. با توجه به دستگاه ها و فن آوری بکار گرفته شده در کارخانه، کنترل کیفیت و سرعت تولید را می توان به راحتی و در شرایطی که خطاها به حداقل برسد مدیریت کرد.

سوال 8 :

نحوه اتصال واحدهای مدولار چگونه است؟

پاسخ :

بخش های اتصال واحدها در سازه مدولار، در هشت نقطه مختلف بر روی هرمدول واقع شده است و فقط از پیچ و مهره برای اتصال واحدها به یکدیگر استفاده می شود.

سوال 9 :

واحدهای مدولار تا چه حد قابل گسترش است؟

پاسخ :

در صورت تقاضای مشتری برای افزودن یک واحد جدید می توان سازه قبلی را با افزودن واحد در هر دو جهت عمودی و افقی گسترش داد. در ساختمانهای مدولار هیچ محدودیتی در اضافه کردن واحد به صورت افقی ندارند ولی در راستای عمودی فقط تا سه طبقه می توانند رشد کنند.

سوال 10 :

هوشمندسازه مدولار می سازد؟

پاسخ :

هوشمند سازه به وسیله خانه های مدولار یک طراحی زیبا، زندگی راحت، مدرن و مطمئن به مشتری پیشنهاد می دهد.

سوال 11 :

عایق کاری خانه های مدولار چگونه است؟

پاسخ :

خانه های مدولار متشکل از دیوارهای حمال می باشد که با سازه های فلزی ساخته شده است، این سازه با عایق کاری که در این دیوارها انجام گرفته، عایق بالایی در برابر تغییرات دما و صدا می باشند. این عایق کاری در سقف و کف نیز انجام گرفته است.

سوال 12 :

چگونه سازه مدولار که زندگی را تسهیل می کند؟

پاسخ :

از آنجایی که واحدهای مسکونی مدولار از متریال سبک ساخته شده اند، در برابر زلزله بسیار مقاوم بوده و استقامت آتش بالایی دارند.به لطف این ویژگی ها، واحدهای مسکونی مدولار برای شرایط آب و هوایی و جغرافیایی مختلف مناسب بوده و زندگی را برای شرایط مسکونی تسهیل میکنند. سرعت ساخت و ساز، ملزومات ساده، حداکثر دوام و ایمنی، کیفیت قابل قیاس با نمونه های اروپایی، حمل و نقل راحت و با برنامه ریزی رایگان جز تفاوت های بارز شرکت هوشمندسازه از دیگران می باشد.

سوال 13 :

ابعاد واحدهای مدولار چگونه است؟

پاسخ :

خانه مدولار در واحدهای استاندارد به ابعاد 3x5.23 و 3x7.8 و 3x10.2 متر، تولید می شوند. خانه های مدولار در شرکت هوشمند سازه در 3 تیپ آماده شده است. این خانه ها با ارتفاع خارجی آن 2.8 متر و ارتفاع خالص داخلی 2.5 متر از ترکیب این واحدهای استاندارد آماده شده است.

سوال 14 :

آیا واحد های مدولار در اندازه های سفارشی هم ساخته می شوند؟

پاسخ :

به غیر از تیپ های استاندارد تعیین شده، در مواردی آنها به صورت اختصاصی نیز ارائه می گردد. واحدهای جدید می تواند به صورت افقی و عمودی به ساختمان اضافه شود، واحدهای مدولار بصورت افقی بدون داشتن محدودیت در تعداد ساخته می شوند، ولی در راستای عمودی تا سه طبقه ساخته می شوند.

سوال 15 :

خانه های مدولار با تیپ استاندارد چندروزه آماده می شوند؟

پاسخ :

خانه های مدولار هوشمند سازه یک فرصت برای شروع زندگی در زمانی بسیار کوتاه و در هر جایی که بخواهید به شما می دهد. در صورت انتخاب هر کدام از 3 تیپ آماده، دوره نصب و راه اندازی 1 تا 5 روز است.

سوال 16 :

خانه های مدولار سفارشی چه مدت آماده می شوند؟

پاسخ :

مدت زمان تولید خانه مدولار در کارخانه یک ماه است، بنابراین در صورت سفارش اختصاصی، دوره تولید این خانه در کارخانه حدود یک ماه است.

سوال 17 :

حمل و نصب خانه های مدولار چگونه انجام می شود؟

پاسخ :

پس از ترکیب واحدهای مدول که در کارخانه در یک زمان کوتاه تولید می شود، میتوان درون خانه های مدولار زندگی کرد، هر زمان که شما بخواهید می توانید واحدهای مدولار را نصب، حذف یا به آن اضافه کنید. حمل واحد ها نیز به راحتی با کامیون تا محل مورد نظر انجام می گیرد.

سوال 18 :

انتقال خانه های مدولار به جای دیگر امکان پذیر است؟

پاسخ :

برای نصب خانه های مدولار نیازی به شناژ نداریم و خانه روی یک سطح صاف که فقط اتصالات آب از آن عبور کرده قرار می گیرد. خانه های مدولار بگونه ای تولید می گردند که بتوان در جای دیگر و مورد استفاده دیگر آنها را بکار برد. من جمله برای کسانی که با تغییر مواضع جغرافیایی شرایط کاریشان تغییر می کند یک راه حل بی عیب و نقض می باشد.

سوال 19 :

زیبایی شناسی در خانه های مدولار چقدر رعایت می شود؟

پاسخ :

با ترکیبی از زیرساخت های فنی و آزادی های معماری سازه با زیبایی شناسی بالایی تولید شده است. به گونه ای که مواد چوبی مانند روکش چوبی، ترکیب های ساندویچ پنل و سایه نما در نمای آنها استفاده می شود. انتخاب رنگ نیز آزاد است و می توان از رنگ های دلخواه برای سازه استفاده کرد. انتخاب دیوار، سقف و مواد خاکی به صورت قابل جایگزینی در فضاهای داخلی ارائه شده است. تیپ استاندارد بخش حمام و آشپزخانه که در خانه های مدولار مورد استفاده قرار می گیرند از عناصر مهم تعیین کننده طراحی می باشد.

سوال 20 :

خانه های مدولار از نظر عایق بودن و صرفه جویی در انرژی چگونه اند؟

پاسخ :

در همه تیپ های خانه های مدولار شرکت هوشمند سازه، منطقه ای که سازه در آن نصب می شود و نیز شرایط مختلف آب و هوایی آن منطقه در تولید سازه مد نظر قرار گرفته شده و سازه بر اساس بیشترین میزان عایق بودن و مصرف انرژی بهینه طراحی شده است.

سوال 21 :

ایمنی در خانه های مدولار چگونه است؟

پاسخ :

در حالی که در سازه های مدولار از مواد و پانل های چوبی استفاده شده است خطر آتش سوزی به حداقل کاهش یافته. برای ساخت آنها از سازه های فولادی استفاده شده است که به صورت سیستم یکپارچه و با استفاده از پیچ و مهره به هم متصل شده اند.

سوال 22 :

ویژگی خانه های مدولار هوشمندسازه چیست؟

پاسخ :

خانه شما در 1 روز آماده است! طراحی خانه رویایی شما; زیبایی شناسی; ایمنی; حمل و نصب در هر کجا که شما می خواهید.

سوال 23 :

ساختمان های مدولار برای فروش چگونه عرضه می شود؟

پاسخ :

فروش ساختمان های مدولار در شرکت هوشمند سازه آروین آرا در شرایط متقابلا سودمند انجام شده است. که اجازه می دهد تا ما بیشتر و بیشتر به گسترش مشتریان خودپایه و شریک کاری به عنوان یک نتیجه از یک رویکرد کیفی جدید به روند قراردادی هر سال بیشتر و بیشتر تبدیل به نمونه کارها از تامین کنندگان قابل اعتماد و پیمانکاران ساخت و ساز روی آوریم.

سوال 24 :

ساختمان های مدولار چگونه عرضه می شود؟

پاسخ :

ساختمان های مدولار آماده ساخته شده و همچنین در حال توسعه پروژه های جدید را با توجه به نیاز های فردی خود در شرایط طراحی معماری و سهولت استفاده با قابلیت اطمینان عملکرد شرکت عرضه می کنیم

سوال 25 :

نحوه همکاری برای فروش مدولار با شرکت هوشمندسازه چگونه است؟

پاسخ :

پروژه های اجرا شده توسط شرکت ما نشان تجربه و منابع لازم برای اجرای هر گونه طرح و اجرا است. شرکت ما تمام نصب و راه اندازی خدمات و گارانتی پشتیبانی فنی با مشاوره رایگان را در اختیار شما قرار می دهد و شما می توانید قیمت فروش ساختمان های مدولار آماده ساخته شده با هزینه کم و به طور مستقیم از شرکت تهیه نمایید و یا با ایمیل درخواست خود را دریافت کنید. ما خوشحال خواهیم شد که شما به عنوان مشتری و شریک ما در سودآوری باشید.

سوال 26 :

خانه های مدولار از نظر هزینه چگونه اند؟

پاسخ :

اکنون که وضعیت اقتصادی در این کشور و در سراسر جهان باب میل نیست تمام توجه متمرکز بر استفاده از پیشرفت های عملی کسب و کار با کمترین هزینه و بدون از دست دادن کیفیت صورت خواهد گرفت. این امر به حوزه ساخت و ساز سازه های کم هزینه، اما مدرن و انعطاف پذیر مانند ساختمان های پیش ساخته مدولار ختم خواهد شد.

سوال 27 :

مزیت های خانه های مدولار چیست؟

پاسخ :

از جمله مزیت های این طرح می توان به هزینه ارزان و نصب و راه اندازی سریع نسبت به ساختمان های سنتی و کم بودن هزینه جابجایی اشاره نمود که در مناطق دور افتاده و کلان شهرها برای توسعه ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد. برای کسانی که با شروع یک کسب و کار کوچک به دنبال گسترش هستند می تواند نقطه آغاز خوبی باشد.

سوال 28 :

خانه های مدولار برای چه مصارفی پیشنهاد می شود؟

پاسخ :

ساختمان های صنعتی، مقرون به صرفه با ضخامت کافی دیوار، مقاوم در برابر سرما و یخ زدگی با بیش از 10 درجه می باشد. مناسب نمایشگاه ها و دفاتر موبایل و موقت نهاد ها، اتاق ابزار، حمام و انبار ساختمان های پیش ساخته مدولار با توجه به عملکرد مورد نیاز خاص و عام با استانداردها و بر اساس تقاضا و ظرفیت مالی مشتری تعیین شده و اجرا خواهد گردید. با در نظر گرفتن تمام تفاوت های ریز و درشت، شما می توانید بر حسب نیاز و پارامتر های مربوطه یک ساختمان با تمامی امکانات لازم در کمترین زمان ممکن داشته باشید.

سوال 29 :

استانداردهای خانه های مدولار هوشمندسازه چیست؟

پاسخ :

با وجود ظاهر ساده و ارزان قیمت ساخت و ساز، ساختمان های پیش ساخته شرکت ما به طور کامل مطابق با بالاترین استانداردهای خود را در این زمینه، به عنوان ایمنی آتش و محافظت در برابر حوادث و صدمات و همچنین الزامات مورد نیاز برای پاکیزگی محیط زیست است. مقاوم در برابر آب و آتش، و صرفه جویی در زمان و تطبیق پذیری با سازماندهی و اجرا اجازه فرآیند پیچیده را به آسانی خواهد داد.

سوال 1 :

ورقه های OSB چیست؟

پاسخ :

این ورقه ها از تراشه های چوبی جهت دار با ابعاد و اندازه های مشخص و تحت دما و فشار خاص تولید می شوند و خاصیت آنها سبکی ، استحکام ، ضد رطوبت ، ضد قارچ و کاهنده تبادل حرارت میان فضای داخل و بیرون ساختمان است.

سوال 2 :

OSB به چه معنی است و چگونه ساخته می شود؟

پاسخ :

(OSB) Oriented Strand Board تخته تراشه جهت دار یک نوع ماده مرکب چوبی است که از پرس کردن تراشه های مستطیل شکل به ضخامت های 0.5 و عرض 20-15 میلیمتر و طول های 100-70 میلیمتر تحت فشار 700Psi در دمای 400درجه فارنهایت و 3/4M کمک بایندرهای ضد رطوبت و ضدآب تولید می گردد.

سوال 3 :

خواص ماده مرکب تشکیل دهنده OSB چیست؟

پاسخ :

این ماده مرکب با دانسیته 3/74 در جهات طولی و عرضی خواصی یکسان داشته و با مشخصات فیزیکی عالی ضدرطوبت ضد قارچ ضد حشرات سبک وزن و مستحکم است.

سوال 4 :

مصارف OSB چیست؟

پاسخ :

جهت مصارف ساختمانی پوشش کف پوشش دیوار پوشش سقف تراس در ساختمان های صنعتی LSF کاربرد فراوانی دارد و در کاهش وزن سازه موثر است.

سوال 5 :

مزیت استفاده از OSB در ساختمان صنعتی LSF چیست؟

پاسخ :

ورق OSB به دلیل وزن سبک نصب آسان خاصیت سطح چسبندگی به مواد عایق و پوشش های نما ضد رطوبت و عایق صدا و حرارت در پروژه های ساختمان های صنعتی LSF و خانه های پیش ساخته جایگاهی ویژه دارد.

سوال 6 :

OSB در کف هم به کار می رود؟

پاسخ :

این کالا با ضخامت 8-3 اینچ برای مصرف در سقف و دیوار و با ضخامت 19 تا 32 اینچ برای مصرف پوشش در کف به کار می رود.

سوال 7 :

OSB در چه شرایطی تولید می گردد؟

پاسخ :

دمای 700 درجه سانتی گراد حدود 4 تا 8 دقیقه; پرس گرم به همراه رزین در حدود 204 درجه سانتی گراد; زمان پرس گرم 2.5 تا 8 دقیقه; OSB ضد حشرات ضد قارچ ضد رطوبت; طبق گواهی سلامت (APA 1994)

سوال 1 :

نماینده انحصاری NBK آلمان در ایران چه شرکتی است؟

پاسخ :

هوشمندسازه نماینده انحصاری NBK آلمان مفتخر است که برای اولین بار در ایران این محصول با کیفیت طبیعی و متنوع را عرضه کرده و انتظار دارد که با پشتیبانی و همکاری معماران و سازندگان خوش ذوق کشور در پیشبرد اهداف خود برای تولید این محصول در ایران اقدام نماید.

سوال 2 :

نمای سفالی TERRART چیست؟

پاسخ :

کاربری چندمنظوره و تقریبا نامحدود سازه های نمای سفالی TERRART این امکان را فراهم می سازد تا طراحان خلاق ایده های خود را تحقق بخشند.

سوال 3 :

تنوع رنگ در نمای سفالی TERRART NBK چگونه است؟

پاسخ :

پوشش ساب خورده و لعاب دار TERRART به طور فزاینده به عنوان یک ویژگی طرتحی در معماری معاصر مورد بهره برداری قرار می گیرد. تخصص NBK در فنون ترکیبی پیچیده و روش های پخت عملا این امکان را می دهد که هر رنگی با جزئیات بافت نما هماهنگی داشته باشد.

سوال 4 :

امتیاز NBK در طراحی نما چیست؟

پاسخ :

فنون ترکیبی پیچیده و روش های پخت در NBK این امکان را داده است که تا در مشاوره با طراحان نماهای خاص در خلق ساختمان های منحصر به فرد مشارکت داشته باشد. به طوری که ما می توانیم هر سفارش رنگی را فراهم سازیم.

سوال 5 :

چه پروفیل هایی در NBK موجود است؟

پاسخ :

از سازه های سرامیکی TERRART پروفیل های بسیاری برای طراحی نما موجود می باشد.

سوال 6 :

طیف طراحی در نمای سفالی TERRART NBK چگونه است؟

پاسخ :

طیف طراحی گسترده از بهترین سطوح صاف آغاز و تا سطوح نقش برجسته مشبک و مستحکم ادامه می یابد. نماهای طبیعی پروفیل های طولی و نماهای جدار نازک تنها بخشی از محصولات استاندارد ما نی باشند.

سوال 7 :

تنوع طراحی در نمای سفالی TERRART چگونه است؟

پاسخ :

می توان بسیاری از نماهای TERRART را با پروفیل ها و نماهای مجزا طراحی نمود. تولیدات متنوع TERRART بسیاری از گونه های سرامیکی دیگر را نیز دربر می گیرد.

سوال 8 :

نمای سفال سرامیک TERRART NBK چگونه ساخته می شود؟

پاسخ :

نمای سفال سرامیک TERRART NBK که بر اساس rain screen و بنا به سفارش طراحی و ساخته می شود دارای ساختاراتصالات عمودی است که آب باران را از حفره های پشتی تخلیه می کند.

سوال 9 :

جلوگیری از نشت آب در نمای NBK چگونه صورت می گیرد؟

پاسخ :

درزگیر های پلاستیکی و لاستیکی به کمک فشار هوای متعادل از ورود آب به حفره های پشت دیوار جلوگیری می کند.

سوال 10 :

طراحی موزائیکی چه کمکی به سیستم rain screen می کند؟

پاسخ :

طراحی موزائیکی این امکان را به وجود می آورد که هوا از طریق اتصالات باز جریان پیدا کند.

سوال 11 :

طراحی موزائیکی سیستم rain screen چگونه عمل می کند؟

پاسخ :

کمکم می کند تا بین فشار هوا در حفره های پشت سازه روکش سفالی و هوای بیرون تعادل و در نتیجه برابرسازی فشار ایجاد شود. آب باران به حرکت در آمده به دلیل روی هم قرار گرفتن اتصالات ( منافذ محافظت شده) و عدم اختلاف فشار، وارد حفره ها نخواهد شد.

سوال 12 :

مزیت مظاعف سیستم rain screen در نمای NBK چیست؟

پاسخ :

هوا رسانی از پشت در خشک ماندن حفره ها و خنثی کردن ایجاد هوای داغ کمک می کند که این خود مزیت مضاعفی برای سیستم rain screen است.

سوال 13 :

تولیدات سفارشی نمای NBK برای بناهای خاص امکان پذیر است؟

پاسخ :

تولیدات سفارشی برای بناهای خاص به صورت سازه هایی با شعاع های متفاوت برا ساختن اشکال منحنی امکان پذیر است. این نوع تولیدات بر اساس مشخصات ارائه شده درخواستی توسط طراح به عنوان سازه انحصاری دست ساز صورت می گیرد.

سوال 14 :

سازه های تکی نمای NBK چگونه نصب می شوند؟

پاسخ :

کلیه سازه های تکی متصل به هم باید با اتصالات مکانیکی مطابق 18516 Din بخش 3 بند 3.2 ( در مورد گوشه های دو طرفه و در صورت U شکل بودن ، با اتصالات سه طرفه ) روی محل ساخت نصب شوند.

سوال 15 :

ارسال و بسته بندی نمای NBK چگونه است؟

پاسخ :

NBK به منظور بارگیری و حمل، کلیه سازه های سفالی را در جعبه هایی با دوام یا پالت بسته بندی می کند. تمام قطعات به دقت بسته بندی می شوند و برای اینکه قطعات با هم برخورد نکنند از فیبر و پلی استایرین در لابلای آن ها استفاده می شود. این نوع بسته بندی خسارت را طی حمل و بارگیری در شرایط عادی به حداقل می ساند.

سوال 1 :

تکنولوژی قالب تونلی چیست؟

پاسخ :

ساخت و ساز با روش قالب تونلی بصورت تمام بتنی با دیوار برشی بتن آرمه می باشد و برای ساختمان های بالای 4 طبقه توجیه اقتصادی دارد.

سوال 2 :

شرکت هوشمندسازه تا چند طبقه می تواند با قالب تونلی ساختمان بسازد؟

پاسخ :

در این روش بتن ریزی سقف و دیوار در یک مرحله انجام می شود و استانداردهای ساخت وساز طبق آئین نامه آمریکا ACI و آئین نامه بتن ایران می باشد همچنین این سیستم تا 15 طبقه طبق تأییدیه فنی مرکز تحقیقات ساختمان مسکن امکان ساخت دارد.

سوال 3 :

شرکت همکار هوشمندسازه در زمینه ساخت ساختمان با قالب تونلی چه شرکتی است؟

پاسخ :

همکار این شرکت در اجرای سازه های قالب تونلی شرکت ABC از کشور ترکیه می باشد.

سوال 4 :

زمان ساخت در ساختمان با قالب تونلی چقدر است؟

پاسخ :

زمان ساخت : اجرای تک سازی هر بلوک (6 یا 8 واحدی) ظرف دو الی سه ماه امکان پذیر می باشدکه برای پروژه های انبوه بسته به نوع واریانت ها بین 6 تا12 ماه امکان پذیر می باشد .

سوال 5 :

تضمین شرکت در ساخت ساختمان با قالب تونلی چقدر است؟

پاسخ :

شرکت توانایی ارائه 25% ضمانتنامه برای اخذ پیش پرداخت را دارد.

سوال 6 :

سایت های تولیدی شرکت هوشمندشازه در تکنولوژه قالب تونلی کجا هستند؟

پاسخ :

سایت های تولیدی شرکت هوشمندسازه کارخانه تولیدی در شهرک صنعتی پرند،کارخانه در شهرک صنعتی چناران مشهد و کارخانه در حال احداث در خوزستان است.

سوال 7 :

روش ساخت قالب تونلی چیست؟

پاسخ :

یکی از روش‌های مورد استفاده برای اجرای ساختمان‌های با سیستم باربر دیوار و سقف بتنی است. نام تونلی به دلیل شکل قالب‌های فلزی همزمان دیوارها و سقف‌هاست. در سیستم تونلی، دیوارها و سقف‌های بتن مسلح به‌صورت هم‌زمان آرماتوربندی، قالب‌بندی و بتن‌ریزی می‌شوند. این روش ضمن بالا بردن سرعت و کیفیت اجرا، عملکرد سازه‌ای و رفتار لرزه‌ای مجموعه سازه را به لحاظ یکپارچگی اعضا و اتصالات آنها به نحو چشمگیری بهبود می‌بخشد.

سوال 8 :

مزیت روش قالب تونلی چیست؟

پاسخ :

روش قالب تونلی، مانند دیگر روش‌های ساخت صنعتی، از چهار مزیت کاهش زمان، کاهش هزینه، ارتقای کیفیت و افزایش ایمنی کارکنان برخوردار است.

سوال 9 :

چرا روش قالب تونلی مورد توجه قرار گرفت؟

پاسخ :

این سیستم که یکی از بهترین روش‌های ساخت و ساز صنعتی است، از ابتدا در کشورهایی که با مشکل زلزله روبرو بودند، مورد توجه قرار گرفت ، در ایران نیز مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن در سال ۱۳۸۷، ساخت سازه به روش قالب تونلی را جز فناوری‌های نوین ساخت و ساز در کشور اعلام نمود

سوال 10 :

تولید صنعتی ساختمان چه توجیهی دارد؟

پاسخ :

امروزه به دلیل افزایش جمعیت و تقاضای روزافزون نیاز به مسکن در کشور و به ویژه در نسل جوان؛ گسترش شهرنشینی؛ لزوم برقراری تعادل بین عرضه و تقاضای مسکن؛ کیفیت پایین شیوه‌های سنتی ساخت وساز؛ کاهش منابع انرژی و نیاز به صرفه جویی در مصرف و کاهش اتلاف انرژی ساختمان در راستای اصلاح الگوی مصرف؛ بالا بودن قیمت تمام شده مسکن و عدم امکان خرید توسط اقشار ضعیف و متوسط؛ افزایش سرعت احداث مسکن در بازه زمانی کوتاه در جهت تحقق برنامه‌های میان مدت و بلند مدت دولت؛ افزایش بهره‌وری و جایگزین کردن نیروی کار تحصیل کرده؛ استفاده بهینه از منابع و مصالح؛ و زلزله خیزی کشورمان و به تبع آن، ناکارآیی سیستمهای سنتی و متداول در تولید انبوه مسکن، نگرش به سمت سیستم‌های صنعتی تولید ساختمان ضروری به نظر می‌رسد

سوال 11 :

روش های ساخت قالب تونلی کدامند؟

پاسخ :

الف- سیستم نیمه تونلی: اجرای دیوار با قالب فلزی بالارونده و اجرای با میز پرنده. ب- سیستم تونلی کامل: اجرای دیوار و سقف به صورت همزمان، به کمک قالب تونلی

سوال 12 :

مزایای عمده قالب تونلی چیست؟

پاسخ :

سرعت و کیفیت اجرای بالا. کاهش کارهای جزئی و همپوشانی فعالیت‌ها. صرفه اقتصادی بیشتر (با درنظرگرفتن سرعت کار) کاهش نیروی انسانی (نسبت به روش‌های سنتی) قابلیت آموزش سریع و آسان به نیروی انسان) صرفه جویی در منابع (معدنی، انرژی)

سوال 13 :

عملیات نازک کاری در روش قالب تونلی چگونه است؟

پاسخ :

کاهش حجم عملیات نازک کاری ( بدلیل وجود بتن expose)در اغلب سطوح و اجرای سریع اندود در سطوح صاف حاصل

سوال 14 :

ضخامت جدارها در روش قالب تونلی چگونه است؟

پاسخ :

کاهش ضخامت جداره‌ها و افزایش فضای مفید به دلیل باربر بودن تمام اجزاء سازه. اجرای اتصال صحیح سقف به دیوارو عدم تشکیل درز اجرایی.

سوال 15 :

مقاومت در برابر نیروی باد و زلزله در روش قالب تونلی چگونه است؟

پاسخ :

بهبود یکپارچگی اعضا و اتصالات آن با عملکرد سازه‌ای و رفتار لرزه‌ای مجموعه (مقاومت در برابر نیروی باد و زلزله) تغییر ماهیت تمرکز تنش از حالت گره‌ای و متمرکز بصورت گسترده بعلت تبدیل سازه از حالت تیر- ستون – دیوار به حالت دال، دیوار.

سوال 16 :

استهلاک در روش قالب تونلی چگونه است؟

پاسخ :

استهلاک کم قالبها (در صورت رعایت برخی نکات در ساخت و بهر هبرداری از قطعات) و در نتیجه، در پروژه‌های انبوه سازی، می‌تواند به راحتی از لحاظ هزینه با سیستم‌های متداول رقابت نماید.

سوال 17 :

از جمله مزایای دیگر روش قالب تونلی چیست؟

پاسخ :

آزادی و تنوع در طراحی معماری. استهلاک پایین و عمر طولانی ساختمان در زمان بهره برداری. به کار گیری کم تر نیروی انسانی نسبت به سیستم متداول. انطباق با شرایط و توانمندی‌های اجرایی موجود در کشور. کاهش برخی ردیف‌های عملیات سفیدکاری، گچ و خاک، نصب در وپنجره، تاسیسات (برق و مکانیک)، دوغاب ریزی پشت کاشی. یکپارچگی مصالح یا اجزای ساختمان و جلوگیری از ایجاد ترک‌های حرارتی که بر اثر تغییرات دما در مصالح ناهمگون به وجود می‌آید.

سوال 18 :

مصرف فولاد در روش قالب تونلی چگونه است؟

پاسخ :

از آنجا که میزان مصرف فولاد در این روش کمتر از مصرف فولاد در سازه‌های بتنی متداول برای ساختمان‌های بلند است و نظر به این که امکان استفاده از جرثقیل سبب سرعت بسیار زیاد این روش در اجرای ساختمان‌های بلند مرتبه می‌باشد، توصیه می‌شود از این روش در ساختمان‌های بلند مرتبه و سازه‌های تکرار شونده استفاده شود. از این روش می‌توان در ساخت مجموعه‌های مسکونی و صنعتی در مقیاس گسترده و انبوه، با روش‌های تولید صنعتی ساختمان به خوبی استفاده کرد

سوال 1 :

سیستم کدکم پروسس به چه معنی است؟

پاسخ :

تکنولوژی کدکم با اطلاعات دریافتی برخوردی هوشمندانه دارد به نحوی که انسجام کلی سازه را در نظر گرفته ، بارها را در شرایط واقعی نسبت به سازه اعمال می کند و متناسب با آن مقاطع را به نحوی انتخاب می کند که بتوانند بهترین عملکرد را در مقابل بارهای وارده داشته باشند. بر این اساس ، کلیه عملیات مکانیکی اعم از برش ، پانچ و سوراخ کاری برای عبور تاسیسات مکانیکی و برقی ، پیش بینی شده و توسط دستگاه به طور اتوماتیک ، اعمال می شود. سیستم کدکم ، مهمترین مزیت فنی تولید سازه های LSF در هوشمندسازه است.

سوال 2 :

مراحل تولید کارخانه ای به روش کدکم چگونه است؟

پاسخ :

در این روش از ساخت وساز نیز مانند سایر سیستمها ، ابتدا نقشه های معماری با فرمت DWG توسط مهندس معمار تهیه می شود. نرم افزارهای قسمت محاسباتی ، قادرند فایلهای DWG معماری را خوانده و به عنوان ورودی فایلهای محاسباتی مورد استفاده قرار دهند .

سوال 3 :

سرعت و دقت انتقال اطلاعات به روش کدکم چگونه است؟

پاسخ :

به کمک این قابلیت ، سرعت و دقت انتقال اطلاعات به نرم افزارهای محاسباتی افزایش می یابد و در نتیجه مدل سازی سه بعدی سازه در فایل های محاسباتی ، دقیقا منطبق بر نقشه های معماری خواهد بود

سوال 4 :

رعایت استانداردها به روش کدکم چگونه است؟

پاسخ :

این کار بر اساس آخرین آیین نامه های معتبر بین اللملی و با دقت بالا انجام می پذیرد.

سوال 5 :

مهمترین مزیت فنی سازه های هوشمندسازه چیست؟

پاسخ :

سیستم کدکم ، مهمترین مزیت فنی تولید سازه های LSF در هوشمندسازه است.

سوال 6 :

خروجی دیتیلر محاسباتی توسط نرم افزارهای کدکم به کجا منتقل منتقل می شود؟

پاسخ :

خروجی دیتیلر محاسباتی توسط نرم افزارهای کدکم به خطوط CNC منتقل می شود. بر این اساس ، کلیه عملیات مکانیکی اعم از برش ، پانچ و سوراخ هایی که برای عبور تاسیسات مکانیکی و برقی مورد نیاز خواهد بود پیش بینی می شود . به این ترتیب ، کلیه دستورات لازم به خطوط تولید منتقل شده است.

سوال 7 :

طراحی های سیستم کدکم روی چه متریالی اعمال می شود؟

پاسخ :

این ورقه پس از انتقال به کارخانه و قرار گرفتن در دستگاه به داخل سیستم رول فرم CNC هدایت می شوند. ورقه های گالوانیزه سایز شده در این روش از نوع استراکچرال با گرید SGC350 به بالا است.

سوال 8 :

قابلیت های مورد نیاز دستگاه CNC چیست؟

پاسخ :

-نیازی به تولید پروفیل Z و U شکل توسط دستگاه موجود نیست. -دستگاه باید قادر به تولید پروفیل های C و C و Sigma همچنین ورق های اتصال باشد.

سوال 9 :

پروفیل C چه ابعادی باید داشته باشد؟

پاسخ :

مشخصات ابعادی پروفیل C : -ارتفاع جان بین 150 تا 500 میلیمتر; -عرض بال از 50 تا 150 میلیمتر; -طول سخت کننده بال از 25 تا 100 میلیمتر; -طول سخت کننده دوم (پلاس) 15 میلیمتر; -ضخامت پروفیل از 2 تا 6 میلیمتر.

سوال 10 :

پروفیل Sigma چه ابعادی باید داشته باشد؟

پاسخ :

اتصال End Tab: -عرض قسمت اتصال (W) از 50 تا 100 میلیمتر; -طول قسمت اتصال حداقل 80 درصد ارتفاع مقطع باشد.; -قطر سوراخها (D) از 10 الی 25 میلیمتر; -فاصله سوراخها از هم (S) از 30 تا 75 میلیمتر; -سوراخها در جهت اقفی در وسط عرض قسمت اتصال (W) قرار گیرند.

سوال 11 :

مشخصات عمومی پروفیل Sigma چیست؟

پاسخ :

-امکان حذف سخت کننده دوم (پلاس) از پروفیل ها موجود باشد. -امکان ایجاد سوراخهایی به قطر 10 تا 25 میلیمتر در هر نقطه از جان و بال در طول پروفیل وجود داشته باشد.

سوال 12 :

ورق های اتصال چه ویژگی باید داشته باشد؟

پاسخ :

امکان ایجاد ورقهای با عرض 50 تا 500 میلیمتر و ضخامت 2-6 میلیمتر و ایجاد سوراخهایی با قطر 10 تا 25 میلیمتر در هر نقطه آن موجود باشد.

سوال 13 :

با ورود ورق به دستگاه چه مراحلی طی می شود؟

پاسخ :

ورقه های فولادی پس از ورود به دستگاه خم می شوند . سپس عملیات پانچ به انجام می رسد و محل دقیق اتصالات که به وسیله پیچ ایجاد خواهد شد ، سوراخ کاری شده و نیز محلهای عبور انواع تاسیسات و پروفیل های هم سایز بر روی قطعات ایجاد می شود. اجرای عملیات سوراخ کاری وتعبیه دیمپل یا همان فرورفتگی محل سوراخ توسط دستگاه در سیستم کدکم برای اتصالات پیچ ها ، مزایای مختلفی دارد ؛ قبل از مونتاژ ، نصاب می تواند محل بستن پیچ را یافته و ناظر فنی صحت اجرا را کنترل نماید ، پس از مونتاژ نیز ، پنلها دارای سطوح کاملا صاف بوده و برای عملیاتی نظیر نصب گچبرگ مزاحمتی ایجاد نمی شود.

سوال 14 :

عملیات کدگذاری چه نقشی در کنترل کیفیت دارد؟

پاسخ :

عملیات کدگذاری و لات نامبر یکی از مهمترین مراحل برای اجرای عملیات مونتاژ قطعات است که در این مرحله به انجام می رسد. سیستم بر اساس برنامه ای که به آن داده شده است ، هر یک از قطعات را کدگذاری می کند تا مرحله مونتاژ قطعات و ساخت پنل با دقت کامل ، بدون خطا و با سرعت به انجام رسد.

سوال 15 :

قطعات کی آماده مونتاژ می شوند؟

پاسخ :

پس از آن مرحله برش قطعات انجام می شود و قطعات ساخته شده هم اکنون آماده انتقال و دسته بندی برای آغاز عملیات مونتاژ هستند. قطعات بر اساس کدهایی که بر روی آنها حک شده است از یکدیگر تفکیک و دسته بندی می شوند. اینک زمان مونتاژ قطعات و ساخت پنلهاست.

سوال 16 :

چرا در سیستم کدکم ضریب خطا نزدیک به صفر است ؟

پاسخ :

در ساختار تولید کارخانه ای و با بهره گیری از سیستم کدکم ، به دلیل اینکه ، مسایل از قبل پیش بینی شده است و پیش از اجرای هر مرحله ، تمهیدات آن اندیشیده شده ، امکان به حداکثر رساندن بهره وری ، افزایش سرعت و نیز افزایش کیفیت فراهم است. بر این اساس به دلیل آنکه طراحی و تولید قطعات از طریق نرم افزارهای مهندسی و دستگاه های اتوماتیک انجام می پذیرد ، ضریب خطا نزدیک به صفر است و در نتیجه در مرحله اسمبل کردن قطعات ، با حداقل مشکل مواجه می شویم.

سوال 17 :

ویژگی منحصر به فرد سیستم کدکم چیست؟

پاسخ :

عبور پروفیل های هم عرض از داخل یکدیگر ، ویژگی منحصر به فردی است که صرفا با بهره گیری از سیستم کدکم امکان پذیر می شود ؛ ظرفیت باربری مقاطع را به شدت افزایش داده و امکان رعایت الزمات آئین نامه ای را فراهم می کند.

سوال 18 :

در چه صورت مونتاژ در محل کارخانه صورت می گیرد؟

پاسخ :

در صورتی که محل احداث ساختمان به محل کارخانه نزدیک باشد، قطعات در محل کارخانه مونتاژ شده و پنل ها شکل می گیرند.

سوال 19 :

محل نصب قطعات موقع مونتاژ چگونه شناسایی می شود؟

پاسخ :

محل نصب هر یک از قطعات بر اساس لات نامبر مندرج بر روی آن مشخص است و قطعات توسط نیروی انسانی ماهر با استفاده از پیچ های سر مته ای به یکدیگر متصل می شوند.

سوال 20 :

نقش سیستم کدکم در کنترل کیفی چیست؟

پاسخ :

در سیستم کدکم وظیفه کنترل کیفی به سیستم محول شده است به نحوی که نرم افزار و سخت افزار به گونه ای طراحی شده اند که در صورت بروز کوچکترین خطا در ضخامت ورقه ها و یا ابعاد قطعات تولید شده ، آلارم می دهند.

سوال 21 :

سرعت ساخت احداث ساختمان با سازه های ال اس اف به شیوه کدکم چگونه است؟

پاسخ :

به دلیل سبک بودن ساختمانهای LSF ، اجرای فونداسیون ، با صرف مواد کمتر و در زمانی کوتاه تر قابل انجام است.به دلیل پیش بینی و تعبیه سوراخ ها و محلهای عبور تاسیسات ، نصب تاسیسات مکانیکی و لوله ها به سهولت قابل انجام است و سیم کشی و نصب تاسیسات برقی نیز به همین سرعت به اجرا در می آید.

سوال 22 :

در ساختمان ال اس اف به شیوه کدکم تاسیسات چگونه اجرا می شود؟

پاسخ :

به دلیل پیش بینی و تعبیه سوراخ ها و محلهای عبور تاسیسات ، نصب تاسیسات مکانیکی و لوله ها به سهولت قابل انجام است و سیم کشی و نصب تاسیسات برقی نیز به همین سرعت به اجرا در می آید.

سوال 1 :

پروژه مهرگان مشهد در کجای مشهد واقع شده است؟

پاسخ :

در منطقه 3 شهر مشهد در شمال شهر مشهد و در بافت شهری واقع است.

سوال 2 :

فاصله محل پروژه مهرگان مشهد تا حرم مطهر چقدر است؟

پاسخ :

از سمت خواجه ربیع واقع در حرم مطهر تا سر پروژه مهرگان مشهد 16 کیلومتر است.

سوال 3 :

پروژه شهرک مهرگان مشهد چند فاز دارد و چند واحد مسکونی است؟

پاسخ :

این پروژه در سه فاز طراحی شده است. فاز اول آن با حدود 186 واحد مسکونی در سال 1393 و 1394 تکمیل و تحویل شده است. فاز دوم در سال 1395 بخشی تکمیل شده و به فروش رفته است. بقیه فاز دوم و فاز سوم حدود 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

سوال 4 :

واحدهای پروژه مهرگان مشهد یه چه شکل ساخته شده اند؟

پاسخ :

این واحدهای مسکونی در بلوک های ویلایی دوطبقه شامل همکف و اول ساخته شده اند و دارای زمین به مساحت بین 180 تا 250 متر مربعی هستند و واحدها از دو طرف به خیابان پنجره دارند و بسیار خوش نقشه و آفتابگیرند.

سوال 5 :

متراژ واحدهای مسکونی مشهد چقدر است؟

پاسخ :

هر واحد آپارتمان حدود 80 متر مربع است.

سوال 6 :

وضعیت عرصه و اعیان واحد های مسکونی مشهد چگونه است؟

پاسخ :

پس از خرید توسط متقاضی و تسویه کامل سند به نام مشتری صادر می گردد و اگر تمایل داشته باشد سند زمین را هم دریافت کند مبلغ 15 میلیون تومان نیز بابت سند زمین پرداخت و سند زمین را هم دریافت خواهد کرد.

سوال 7 :

تخصص و توانایی سازنده پروژه واحدهای مسکونی مشهد چیست؟

پاسخ :

شرکت هوشمندسازه به عنوانیکی از برترین شرکت های صنعتی ساز در ایران و انبوه ساز ساختمان های LSF بیشترین توجه خود را معطوف به کیفی سازی نموده است و در تمامی مراحل تولید ، این کیفیت است که حرف اول را می زند. به کار گیری سیستم کدکم ، بیش از هر عامل دیگری ما را ، به شرکتی منحصر به فرد در سیستم احداث ساختمانهایLSF تبدیل کرده است، ما با پیاده سازی تکنولوژی روز دنیا در خطوط تولید کارخانه خود ، فرایند تولید قطعات و پنل ها را از روش سنتی و آهنگری خارج کردیم و به روشی مبدل ساخته که طی آن ، محاسبات و تولید سازه توسط نرم افزارهای پیشرفته انجام شده و خطاهای انسانی به حداقل رساندیم.

سوال 8 :

سازه های به کار رفته در واحدهای مسکونی پروژه مشهد چیست؟

پاسخ :

سیستم CAD/CAM، مهمترین مزیت فنی تولید سازه های LSF در هوشمندسازه است. به کار گیری سیستم CAD/CAM، بیش از هر عامل دیگری هوشمند سازه را به شرکتی منحصر به فرد در سیستم احداث ساختمان هایLSF تبدیل کرده است. با این روش ساختمان صنعتی ال اس اف سبک ضدزلزله مدرن و قابل انعطاف است. .

سوال 9 :

وضعیت فعلی واحدهای مسکونی مشهد چگونه است؟

پاسخ :

پروژه در 250 بلوک دو طبقه بصورت ویلایی و در زمین های حدوداً 170 تا 266 متری و دارای حیاط مستقل اجراء شده است.از این مقدار تعداد 200 واحد آن به متقاضیان واجد شرایط در حال واگذاری بوده و تعداد 300 واحد آن در حال آماده سازی و تکمیل می باشد و واگذاری آن به صورت قطعی و با سند شش دانگ خواهد بود تا در اختیار سایر متقاضیان قرار گیرد.

سوال 10 :

وضعیت دسترسی محلی پروژه شهرک مهرگان شرکت هوشمندسازه چگونه است؟

پاسخ :

در حال حاضر. در محل پروژه دسترسی به امکانات شهری از قبیل درمانگاه، مدرسه، نیروی انتظامی، شهرداری، ایستگاه اتوبوس و تاکسی و غیره بسیار مناسب می باشد و با وجود مراکز خرید مناسب نیاز متقاضیان از نظر تأمین مایحتاج عمومی در محل مرتفع می گردد.

سوال 11 :

وام مسکن پروژه شهرک مهرگان شرکت هوشمندسازه چقدر است؟

پاسخ :

هر یک از واحدهای مسکونی دارای 40 میلیون تومان وام بانک مسکن می باشد

سوال 12 :

نحوه ساخت واحدهای مسکونی پروژه مهرگان مشهد چگونه است؟

پاسخ :

پروژه در 250 بلوک دو طبقه بصورت ویلایی و در زمین های حدوداً 170 تا 266 متری و دارای حیاط مستقل اجراء شده است.از این مقدار تعداد 200 واحد آن به متقاضیان واجد شرایط در حال واگذاری بوده و تعداد 300 واحد آن در حال آماده سازی و تکمیل می باشد و واگذاری آن به صورت قطعی و با سند شش دانگ خواهد بود تا در اختیار سایر متقاضیان قرار گیرد. واحدهای پروژه به مساحت حدود 80 مترمربع و در دو طبقه مجزا اجراء گردیده که هر واحد دارای دو اتاق خواب می باشد.

سوال 13 :

امکانات واحدهای مسکونی پروژه مهرگان مشهد چیست؟

پاسخ :

کف واحدها سرامیک و پوشش دیوارها کاغذ دیواری ایرانی است. هر واحد دارای آب ،برق و گاز مستقل می باشد .کاشی و سرامیک آشپزخانه و سرویس ها درجه یک ایرانی ،کلیه درب ها HDF و واحدها دارای کانال کشی کولر با درب و پنجره UPVC دو جداره و کلید و پریزها از نوع دلند و لوازم بهداشتی چینی کرد و شیرآلات از نوع اهرمی استاندارد می باشد و حیاط خلوت ها و حیاط دارای دیوارکشی با پوشش سیمانی و کف موزائیکی با درب فلزی ماشین رو و در باز کن برقی می باشد.

سوال 14 :

مراحل خرید پروژه مشهد به روش اینترنتی چگونه است؟

پاسخ :

پس از وارد شدن به منوی فروش 1- بررسی کامل پروژه و انتخاب واحد مورد نظر 2- پر کردن فرم ثبت نام روي سايت و دریافت نام کاربری و رمز عبور . 3- وارد شدن به صفحه شخصی و تکمیل اطلاعات فردی مورد نیاز برای قرارداد . 4- پرداخت وجه از طريق واريز به حساب بانکي به حساب شماره 0106411592000 بانک ملي شعبه ناصر خسرو بنام شرکت مهندسين شرکت هوشمند سازه آروين آرا 5- ورود مجدد به صفحه شخصی و ارسال فیش بانکی و تاييد قرارداد خريد و ثبت نهايي.

سوال 15 :

تیپ بندی و قیمت واحدهای مسکونی پروژه شهرک مهرگان مشهد چگونه است؟

پاسخ :

واحدهای آماده فروش عمدتا تیپ 3 هستند. زمین هر بلوک 195.5 مترمربع است. هر بلوک دو واحدی است. طبقه اول (همکف) قیمت 92 میلیون و پانصد هزارتومان است. طبقه دوم 87 میلیون و پانصد هزار تومان است.

سوال 16 :

یک بلوک ویلایی دو واحدی پروژه مشهد در مجموع چه قیمتی دارد؟

پاسخ :

180 میلیون تومان است با 195.5 متر مربع زمین و دو واحد 80 متری مستقل

سوال 17 :

نحوه پرداخت براساس تیب بندی واحدها در پروژه مشهد چگونه است؟

پاسخ :

اقساطی و طی یک بازه یک ساله است.

سوال 19 :

اقساط واحد های طبقه اول پروژه مهرگان مشهد چگونه است؟

پاسخ :

نحوه پرداخت اقساط واحد های طبقه اول با قیمت 92 میلیون و پانصد هزار تومان : پیش پرداخت: 10 میلیون تومان - قسط اول دو ماه بعد از قرارداد: 15 میلیون تومان - قسط دوم پنج ماه بعد از عقد قرارداد: 10 میلیون تومان - قسط سوم نه ماه بعد از عقد قرارداد: 8.5 میلیون تومان - هنگام تحويل دوازده ماه بعد از قرارداد: 4.5 میلیون تومان - هنگام تنطيم سند هجده ماه بعد از قرارداد: 4.5 میلیون تومان.

سوال 20 :

اقساط واحد های طبقه دوم پروژه مهرگان مشهد چگونه است؟

پاسخ :

نحوه پرداخت اقساط واحد های طبقه دوم با قیمت 87 میلیون و پانصد هزار تومان : پیش پرداخت: 10 میلیون تومان - قسط اول دو ماه بعد از قرارداد: 10 میلیون تومان - قسط دوم پنج ماه بعد از عقد قرارداد: 10 میلیون تومان - قسط سوم نه ماه بعد از عقد قرارداد: 8.5 میلیون تومان - هنگام تحويل دوازده ماه بعد از قرارداد: 4.5 میلیون تومان - هنگام تنطيم سند هجده ماه بعد از قرارداد: 4.5 میلیون تومان.

سوال 1 :

محل پروژه انبوه سازی 276 واحدی شاهرود شرکت هوشمندسازه کجاست؟

پاسخ :

موقعیت: محل پروژه در حاشیه بلوار اصلی شاهرود جنب هتل پارمیدا واقع شده است.

سوال 2 :

تعداد واحدهای پروژه شاهرود چقدر است؟

پاسخ :

تعداد واحدها: در پروژه مذکور 500 واحد می باشد که از این تعداد 276 واحد احداث شده که تعداد 48 واحد آن جهت واگذاری در مرحله اول واگذار شده است.

سوال 3 :

مساحت واحدهای پروژه شاهرود چقدر است؟

پاسخ :

میانگین 85 مترمربع می باشد.

سوال 4 :

پروژه شاهرود به چه شکل و با چه سازه ای ساخته شده است؟

پاسخ :

واحدهای پروژه شاهرود همگی دو خوابه دارای پارکینگ مشخصی در فضای باز با جانمایی طبق نقشه های پیوست است. بلوک ها سه طبقه با نمای سنگ تراورتن و فایبرسمنت دارای آب، برق و گاز با سازه ضدزلزله LSF می باشد.

سوال 5 :

پیشرفت فیزیکی پروژه واحدهای مسکونی شاهرود چقدر است؟

پاسخ :

پیشرفت فیزیکی: پروژه حدود 85% براساس ارزیابی بانک مسکن می باشد.

سوال 6 :

وام مسکن واحدهای مسکونی پروژه شاهرود چه مقدار است؟

پاسخ :

هر واحد مسکـونی دارای 25 میلیون تومـان وام مسکن می باشد.

سوال 7 :

مشخصات کامل واحدهای مسکونی پروژه شاهرود چیست؟

پاسخ :

نوع اسکلت: ال اس اف تعداد طبقات: 3 طبقه تعداد واحد در هر طبقه: 4 واحد 2 خوابه پوشش سقف: شیروانی ( ساندویچ پنل به رنگ کرم روشن ) متراژ واحدها: 85± متر مربع نما: تا ارتفاع 3.2 متری سنگ تراورتن قهوه ای و سپس پلنگ با ترکیب رنگ ( کرم، قهوه ای )

سوال 8 :

مزایای واحدهای مسکونی پروژه شاهرود از نظر موقعیت قرار گرفتن آن کدامند؟

پاسخ :

1- در ضلع شرقی و چسبیده به پروژه واحدهای تجاری و خدماتی شهرک فدک وجود دارد که شامل: نانوایی، درمانگاه، سوپرمارکت و .... می باشد. که در حال انجام می باشند. 2- در ضلع غربی پروژه سایت نیروی انتظامی و مسجد شهرک فدک به همراه فضای سبز نیز می باشد. 3- پروژه در داخل شهر و نزدیک به ورودی شهر از سمت تهران می باشد. 4- فاصله پروژه تا مرکز شهر ( فلکه مرکزی ) 3 کیلومتر نیز می باشد. 5- کلیه خیابان های اصلی آسفالت

سوال 9 :

نحوه فروش واحدهای مسکونی پروژه شاهرود چگونه است؟

پاسخ :

فروش واحدهای مسکونی پروژه شاهرود شرکت هوشمندسازه به شکل اقساطی است.

سوال 10 :

مراحل خرید واحدهای مسکونی پروژه شاهرود چیست؟

پاسخ :

مراجعه به سایت khanehaval.com و سپس : 1- بررسی کامل پروژه و انتخاب واحد مورد نظر 2- پر کردن فرم ثبت نام روي سايت و دریافت نام کاربری و رمز عبور . 3- وارد شدن به صفحه شخصی و تکمیل اطلاعات فردی مورد نیاز برای قرارداد . 4- پرداخت وجه از طريق واريز به حساب بانکي به حساب شماره 0106411592000 بانک ملي شعبه ناصر خسرو بنام شرکت مهندسين شرکت هوشمند سازه آروين آرا 5- ورود مجدد به صفحه شخصی و ارسال فیش بانکی و تاييد قرارداد خريد و ثبت نهايي.

سوال 11 :

واحدهای مسکونی پروژه شاهرود چند تیپ دارند؟

پاسخ :

واحدهای مسکونی پروژه شاهرود دارای سه تیپ 1- طبقه همکف 2- طبقه اول و 3- طبقه دوم می باشد که دارای قیمت های متفاوت هستند.

سوال 12 :

قیمت و متراژ واحدهای مسکونی پروژه شاهرود تیپ 1 ( همکف) چقدر است؟

پاسخ :

واحدهای مسکونی تیپ 1 ( همکف ) پروژه شاهرود دارای متراژ 83.5 متر مربع است و قیمت آن 87 میلیون و پانصدهزار تومان است.

سوال 13 :

قیمت و متراژ واحدهای مسکونی پروژه شاهرود تیپ 2 چقدر است؟

پاسخ :

واحدهای مسکونی تیپ 2 پروژه شاهرود دارای متراژ 83.5 متر مربع است و قیمت آن 83 میلیون و پانصدهزار تومان است.

سوال 14 :

قیمت و متراژ واحدهای مسکونی پروژه شاهرود تیپ 3 چقدر است؟

پاسخ :

واحدهای مسکونی تیپ 3 پروژه شاهرود دارای متراژ 83.5 متر مربع است و قیمت آن 80 میلیون تومان است.

سوال 1 :

پروژه لوشان در کجا واقع شده است؟

پاسخ :

این پروژه در موقعیتی بی نظیر در حاشیه اتوبان قزوین رشت مشرف به رودخانه سفید رود با چشم اندازی زیبا واقع می باشد

سوال 2 :

تعداد واحدهای پروژه لوشان چقدر است؟

پاسخ :

تعداد واحدها: در پروژه مذکور 172 واحد می باشد .

سوال 3 :

مساحت واحدها در پروژه لوشان چقدر است؟

پاسخ :

مساحت واحدها: تقریبی 80 مترمربع در زمین 200-160 متری می باشد.

سوال 4 :

مشخصات واحدهای مسکونی پروژه لوشان چیست؟

پاسخ :

مساحت واحدها: تقریبی 80 مترمربع در زمین 200-160 متری می باشد. که همگی دو خوابه دارای پارکینگ مشخصی در حیاط به صورت ویلایی و دو طبقه است. ویلاها دو طبقه با نمای سنگ تراورتن و سیمان یا آجر یا فایبرسمنت دارای آب، برق و گاز با سازه ضدزلزله LSF می باشد.

سوال 5 :

پیشرفت فیزیکی پروژه لوشان چقدر است؟

پاسخ :

پیشرفت فیزیکی: پروژه برای 172 واحد پیشنهادی حدود 65% براساس ارزیابی بانک مسکن می باشد.

سوال 6 :

این پروژه مناسب چه مصارفی است؟

پاسخ :

مناسب برای شهرک های مسکونی، ویلایی و همچنین احداث دهکده سلامت و نظیر آن می باشد.

سوال 7 :

میزان وام واحدهای مسکونی پروژه لوشان چقدر است؟

پاسخ :

وام: هر واحد مسکـونی دارای 40 میلیون تومـان وام مسکن می باشد.

سوال 8 :

نحوه فروش واحدهای مسکونی پروژه لوشان چگونه است؟

پاسخ :

فروش این واحدها اینترنتی و به شکل اقساطی و طی یک سال بازپرداخت می شود.

سوال 9 :

مراحل خرید واحدهای مسکونی پروژه لوشان چگونه است؟

پاسخ :

پس از مراجعه به سایت خانه اول : http://khanehaval.com باید این مراحل انجام شود: 1- بررسی کامل پروژه و انتخاب واحد مورد نظر 2- پر کردن فرم ثبت نام روي سايت و دریافت نام کاربری و رمز عبور . 3- وارد شدن به صفحه شخصی و تکمیل اطلاعات فردی مورد نیاز برای قرارداد . 4- پرداخت وجه از طريق واريز به حساب بانکي به حساب شماره 0106411592000 بانک ملي شعبه ناصر خسرو بنام شرکت مهندسين شرکت هوشمند سازه آروين آرا 5- ورود مجدد به صفحه شخصی و ارسال فیش بانکی و تاييد قرارداد خريد و ثبت نهايي.

سوال 10 :

قیمت نهایی طبقه همکف در پروژه لوشان چقدر است؟

پاسخ :

قیمت نهایی طبقه همکف در پروژه لوشان 84 میلیون و پانصد هزار تومان است.

سوال 11 :

قیمت نهایی طبقه اول در پروژه لوشان چقدر است؟

پاسخ :

قیمت نهایی طبقه اول در پروژه لوشان 80 میلیون تومان است.

سوال 1 :

سازه فولادی سرد نورد چگونه سازه ای است؟

پاسخ :

این نوع سازه دارای اسکلت به مانند سازه های فولادی متداول دارای تیر و ستون و بادبند و ... میباشد با این تفاوت که در ساخت اسکلت آن به جای استفاده از پروفیل های گرم نورد شده کارخانه های فولاد و یا تیر ورق های دست ساز از پروفیل هایی با جنس ورق فولاد گالوانیزه که توسط دستگاه های CNC در اشکال و اندازه های مورد نیاز تولید میگردند استفاده میشود.

سوال 2 :

مزیت های سازه های فولادی سرد نورد بر سازه های فولادی متداول چیست؟

پاسخ :

1- افزایش سرعت در هر سه مرحله ساخت، مونتاژ و نصب اسکلت. 2- حذف کامل جوش از مراحل ساخت پروفیل و به حداقل رساندن آن در اتصالات که سبب حذف اشکالات احتمالی ناشی از معایب جوشکاری و در نتیجه افزایش کیفیت سازه میگردد. 3- کاهش پرت مصالح به حداقل ممکن و به دنبال آن کاهش هزینه ساخت به سبب تولید پروفیل در طولهای دقیق مورد نیاز. 4- کاهش قابل توجه خطای انسانی در نتیجه مکانیزه کردن تولید پروفیل ها و اتصالات. 5- کاهش وزن اسکلت به سبب قابلیت دستگاه CNC در تولید پروفیل ها در ابعاد و ضخامت مورد نیاز که ما را از استفاده از پروفیل بزرگتر از مقدار مورد نیاز که در سازه های فولادی متداول به سبب محدودیت موجودی بازار معمول است بی نیاز میکند. 6- امکان ترکیب این سازه با سازه های فولادی گرم نورد. 7- امکان تولید دیوارهای داخلی و بیرونی با این سیستم و حذف مصالح بنایی در دیوارها. 8- حذف کارخانجات تولید سازه های پیچ و مهره ای با پروسه تولید تیر ورق. 9- اطمینان کامل از انطباق طراحی با اجرا و الزامات آیین نامه ای.

سوال 3 :

کاهش قابل ملاحظه فولاد مصرفی و افزایش ایمنی سازه تا چه حد است؟

پاسخ :

هم اینک با استفاده از مقاطعC-Section ، صرفه جوئی در مصرف فولادبا روش هایCAD/CAM حدود 35% می باشد که با تغییر تکنولوژی به ∑-Section این صرفه جوئی تا 60% نیز امکان پذیر خواهد بود. لازم بذکر است مقاطع سرد نورد شده سنگین در آینده نزدیک جایگزین مقاطع گرم نورد در کارخانجات ذوب فلزات خواهد شد و تولید پروفیل با مقطع متغیر به کمک ماشین آلات CNC در کنار کاهش قابل ملاحظه وزن سازه ، خطا های محاسباتی ، تولیدی و اجرائی را در پروژه های ساختمانی به حداقل خواهد رساند.

سوال 4 :

تفاوت سازه های فولادی سرد نورد با سازه های LSF در چیست؟

پاسخ :

تفاوت اساسی موجود بین این دو سیستم این است که سازه هایLSF بار ثقلی توسط دیوارهای باربر تحمل میگردد در حالی که در سازه های فولادی سرد نورد به مانند سازه های متداول قاب سه بعدی شامل تیر و ستون این وظیفه را به عهده دارند. در ادامه برخی از تفاوتهای دیگر این دو سیستم را مشاهده میکنید.

سوال 5 :

بررسی پروژه های ساختمان مسکونی 5 و 8 طبقه با سازه فولادی سرد نورد

پاسخ :

به عنوان نمونه یک ساختمان 8 طبقه با کاربری مسکونی به طور کامل طراحی شده است و در کشور ترکیه در حال اجرا میباشد که مراحل آن به ترتیب شرح داده خواهد شد.

سوال 6 :

مرحله اول: انتخاب پلان معماری ساختمان مسکونی5 و 8 طبقه با سازه فولادی سرد نورد چگونه است؟

پاسخ :

در این مرحل دو پلان معماری به ترتیب برای همکف و تیپ طبقات انتخاب شده که شامل دو واحد در هر طبقه و بدون پارکینگ میباشد. زیر بنای همکف 277 مترمربع و زیربنای طبقات 330 متر مربع بوده که در مجموع بالغ بر به ترتیب 1600 و 2600 متر مربع برای ساختمان های 5 و 8 طبقه میگردد. ارتفاع کلی (سفت کار تا سفت کاری) هر طبقه 3.3 متر میباشد.

سوال 7 :

جهت طراحی سازه از چه نرم افزاری استفاده شده است ؟

پاسخ :

جهت طراحی سازه از نرم افزار SAP استفاده شده است لیکن از آنجا که این نرم افزار قادر به طراحی سازه های سردنورد با پروفیل های غیر از c شکل نیست لذا ابتدا با استفاده از نرم افزار CFS پروفیل های غیر C شکل مدل شده و سپس طبق ایین نامه AISI مشخصات موثر (از قبیل مساحت موثر و ....) بدست می آید. سپس مقادیر بدست آمده بصورت general section در نرم افزار SAP وارد شده و طراحی میگردند.

سوال 8 :

مشخصات دیگر طراحی سازه فولادی سرد نورد شده چه هستند؟

پاسخ :

سیستم باربر جانبی در هر دو جهت بادبند همگرا میباشد; همه اتصالات به استثنای تیر پپاگرد پله و تیرهای کنسولی مفصلی هستند; جهت بارگذاری زلزله از آیین نامه Eurocode8 2004 و تحلیل طیفی استفاده گشته است; از دو نوع پروفیل C و sigma جهت طراحی این سازه استفاده شده است; پروفیل تمامی تیرها و تیرچه ها C شکل هستند; پروفیل تمامی بادبندها دوبل C هستند; پروفیل تمامی ستونها دوبل Sigma میباشد; جهت طراحی اعضای C شکل از طراحی سرد نورد نرم افزار و جهت اعضای سیگما که بصورت general section مدل شده اند از طراحی فولادی نرم افزار استفاده شده است; طراحی سرد نورد طبق آیین نامه AISI و طراحی فولادی طبق آیین نامه AISC صورت گرفته است; طراحی اتصالات طبق آیین نامه AISI و مبحث دهم مقررات ملی ساختمان میباشد.

سوال 9 :

وزن کل اسکلت ساختمان 5 طبقه چقدر است؟

پاسخ :

وزن کل اسکلت بالغ بر 135200 کیلوگرم میباشد که معادل 52 کیلوگرم بر متر مربع می باشد.

سوال 10 :

اتصال End tab در سازه فولادی سردنوردشده چگونه است؟

پاسخ :

نوعی از اتصال که در ان هر دو بال تیر در انتهای آن به طول مشخصی (که قابل تغییر است) بریده شده و ورق جان باقیمانده خم میگردد و بسته به ارتفاع پروفیل تعدادی سوراخ پیچ در آن ایجاد میگردد.

سوال 11 :

اتصال Mid tab در سازه فولادی سردنوردشده چگونه است؟

پاسخ :

نوعی از اتصال است که در آن قسمت از جان تیر در سه طرف بریده شده و ورق جان به سمت داخل خم میگردد، و روی به مانند اتصال قبلی سوراخ پیچ ایجاد میگردد.

سوال 12 :

مراحل ساخت ساختمان مسکونی 15 طبقه با سازه فولادی سردنوردشده چگونه است؟

پاسخ :

در ادامه روند کار اقدام به طراحی سازه یک ساختمان مسکونی 15 طبقه با پلان معماری مشابه پروژه های قبلی و زیربنای 303 متر مربع در هر طبقه شده است که دارای مشخصات ذیل میباشند: به جای بادبند از دیوار برشی استفاده شده است. پروفیل ستون ها که در دو پروژه قبلی دوبل سیگما بود در این پروژه به ستون صلیبی تغییر یافته که از اتصال 6 پروفیل C شکل ایجاد میشود. وزن فولاد این سازه بدون احتساب میلگرد دیوارهای برشی 160 تن (معادل 35 کیلوگرم بر مترمربع) میباشد.:

سوال 13 :

مبنای طراحی سازه فولادی سردنورد بر اساس کدام یک از آیین نامه های معتبر ملی و بین المللی است؟

پاسخ :

•این سازه با استفاده از پروفیل های ساخته شده از ورق گالوانیزه که با نورد سرد شکل داده شده اند ساخته میشود. از آنجا که هیچکدام از نرم افزارهای متداول قادر به طراحی سازه های سردنورد (با پروفیل های غیر از c شکل) نیستند لذا ابتدا با استفاده از نرم افزار CFS و طبق ایین نامه AISI مشخصات موثر (از قبیل مساحت موثر ....) بدست می آید. سپس مقادیر بدست آمده بصورت general section در نرم افزار E-tabs وارد شده و طبق آیین نامه AISC LRFD 93 طراحی میگردند. دیوارهای برشی نیز طبق آیین نامه ACI 318-08 طراحی میشوند.ضمنا جهت طراحی اتصالات نیز از آیین نامه AISI استفاده میشود.

سوال 14 :

تعداد طبقات قابل اجرا با سازه سردنورد چند طبقه است و حداکثر ارتفاع ساختمان چه مقدار تعیین شده است؟

پاسخ :

این نوع اسکلت دارای محدودیت خاصی در ارتفاع سازه و یا تعداد طبقات نیست و به مانند اسکلت های فولادی گرم نورد است.

سوال 15 :

ضریب رفتار R بر اساس استاندارد 2800 و یا سایر آیین نامه های دیگر در این سازه چه مقدار تعیین شده است؟

پاسخ :

این مقدار مانند دیگر اسکلت های فولادی بر اساس نوع سیستم باربر جانبی متغییر است.

سوال 16 :

نوع متداول سیستم باربر جانبی در این سازه چیست؟ سیستم های مقاوم جانبی دیگر که قابل استفاده در این سازه می باشتد، کدامند؟

پاسخ :

استفاده از تمامی سیستم های پیش بینی شده در آیین نامه 2800 از قبیل قاب خمشی، بادبند و دیوار برشی در این سازه ممکن بوده و محدودیت یا ارجحیت خاصی در این مورد برای سازه وجود ندارد.

سوال 17 :

بارهای ثقلی توسط چه عناصری تحمل میشوند؟

پاسخ :

بارهای ثقلی توسط قاب سه بعدی متشکل از تیرها و ستون ها تحمل میگردد.

سوال 18 :

نحوه طراحی و اجرای اتصالات در سیستم سازه سردنورد چگونه است؟

پاسخ :

در این سیستم امکان استفاده از انواع اتصالات پیچی و برخی اتصالات جوشی متداول وجود دارد. علاوه بر آن امکان ایجاد دو نوع اتصال منحصر به فرد نیز در این سیستم موجود است که در اولی در انتهای تیر دو بال پروفیل توسط دستگاه بریده شده و جان باقیمانده خم میگردد و به وسیله پیچ به عضو دیگری اتصال می یابد و در نوع دوم قسمتی از جان پروفیل از سه طرف بریده شده و به بیرون خم میشود به نحوی که امکان اتصال آن به اعضای عمود بر عضو موجود باشد.

سوال 19 :

نوع سقف سازه، ضخامت و مصالح مورد استفاده در اجرای سقف را توضیح دهید. (در صورتی که به چندین روش امکان دارد، توضیح دهید.)

پاسخ :

در این سیستم امکان استفاده از تمامی سقفهای متداول در اسکلت های فولادی از قبیل عرشه فولادی، تیرچه های کرومیت، دال بتنی و ..... موجود بوده و بسته به نوع سقف ضخامت و مصالح آن متغییر است.

سوال 20 :

مشخصات فنی مصالح (شامل تنش جاری شده و تنش نهایی فولاد مصرفی، مقاومت فشاری 28 روزه نمونه مکعبی یا استوانه ای بتن و ...) در سازه سردنورد چگونه است؟

پاسخ :

برای ساخت پروفیلهای اسکلت از فولاد St37 با تنش جاری شدن 2400 کیلوگرم بر سانتی متر مربع و تنش نهایی 3700 کیلوگرم بر سانتی متر مربع و یا فولادی با تنش های بالاتر استفاده میگردد ولی در مورد بتن مورد استفاده با توجه شرایط طراحی امکان استفاده از بتنهای مختلف با رعایت ضوابط حداقلی آیین نامه وجود دارد.

سوال 21 :

بارگذاری ها بر چه اساسی انجام گرفته است؟

پاسخ :

بارگذاری ها بر اساس مبحث ششم مقررات ملی ساختمان انجام گرفته است.

سوال 22 :

دیوار مورد استفاده از چه نوعی است؟

پاسخ :

دیوار مورد استفاده از نوع سیپورکس میباشد.

سوال 24 :

ضوابط یا محدودیت های مربوط به اتصال اجزای غیر سازه ای (مانند میانقاب ها) به سازه اصلی را مشخص نمایید. در صورتی که این اجزا در باربری زلزله موثرند نحوه اتصال چگونه است؟ در صورت عدم مشارکت در سختی سازه چگونه هستند؟

پاسخ :

نقشی برای میانقابها در سختی سازه در نظر گرفته نشده و میانقابهایی نظیر دیوار نیز همانند دیگر ساختمانهای فولادی به اسکلت متصل میگردند.

سوال 25 :

آیا امکان اجرای دهانه پارکینگ با مقررات متداول ایران وجود دارد؟

پاسخ :

بله امکان اجرای دهانه پارکینگ با مقررات متداول ایران وجود دارد.

سوال 26 :

محدودیت های مربوط به ابعاد بازشوها در جدار خارجی و یا کف ها در این سازه چیست؟

پاسخ :

به جز محدودیت های موجود در آیین نامه های کشور محدودیت خاصی در این زمینه وجود ندارد.

سوال 27 :

کلیات سیستم سازه فولادی سردنورد از نقطه نظر فناوری نوین به کار گرفته شده به صورت مختصر چیست؟

پاسخ :

این سیستم بر پایه تولید پروفیل هایی با اشکال متفاوت توسط دستگاه CNC استوار است که جزو فناوری های جدید در عرصه ساختمان سازی در دنیا به شمار میرود که ضمن کاهش چشمگیر خطاهای مراحی ساخت و نصب اسکلت و پرت مصالح میگردد و همچنین باعث افزایش سرعت ساخت میگردد.

سوال 28 :

امکان اجرای چه بخش هایی از سازه در محل کارگاه وجود دارد و چه بخش هایی در کارخانه بایستی تولید شود؟

پاسخ :

ساخت پروفیل ها و اکثر مراحل مونتاژ در کارخانه صورت گرفته و نصب و بخشی از مراحل مونتاژ در کارگاه صورت می گیرد.

سوال 29 :

انعطاف پذیری این سازه از نظر تنوع طرح ها در پلان و ارتفاع چگونه است؟ آیا اجرای انواع طرحهای معماری متداول امکان پذیر است؟

پاسخ :

این سیستم از انعطاف پذیری بالایی برخوردار بوده که امکان اجرای تمامی پلان های معماری متداول را میسر میسازد.

سوال 1 :

سایت خانه اول چگونه سایتی است؟

پاسخ :

این سایت با هدف عرضه پروژه های بزرگ و کاملا اقتصادی در موقیت های بسیار عالی و با تکنولوژی بالا در سراسر کشور توسط انبوه سازان صنعتی ساختمان راه اندازی شده است. از این طریق متقاضیان واقعی مسکن می توانند با بررسی اطلاعات جامع و کامل پروژه ها نسبت به انتخاب و خرید بی واسطه با فروشندگان اقدام نمایند و در موعد مقرر واحدهای مسکونی خود را تحویل بگیرند. امیدواریم این اقدام منجر به حذف واسطه های غیرضروری بین انبوه سازان صنعتی مسکن و متقاضیان واقعی آن در سراسر ایران اسلامی مان باشد.

سوال 2 :

چه مواردی در سایت خانه اول ارائه می شود؟

پاسخ :

همچنین در این سایت کلیه آگهی های فروش رهن و اجاره و مشارکت در ساخت و پیش فروش و حتی درخواست معاوضه و درخواست ملک توسط اشخاص و سازمان ها و مشاوران املاک درج می گردد و می تواند فرصت خوبی برای متقاضیان ملک در انواع مختلف باشد تا بی واسطه و به سرعت نیاز خویش را در این سایت بیابند و با آگهی دهند ه مستقیم در ارتباط قرار گیرند.

سوال 3 :

شرایط همکاری با سایت خانه اول چگونه است؟

پاسخ :

سایت خانه اول به عنوان پلی ارتباطی بین مشاورین املاک و مشتریان در زمینه‌های خرید و فروش آپارتمان ، رهن و اجاره آپارتمان و پیش‌فروش آپارتمان (خانه ، ویلا، آپارتمان ، زمین ، باغ ، مغازه ، کارگاه ، سوله و ...) در تمامی استانها و شهرهای کشورفعالیت می‌کند. عزیزانی که قصد همکاری با شرکت خانه اول را دارند میتوانند به صورت بازاریابی (حضوری - اینترنتی - تلفنی) با پورسانتی عالی با ما همکاری داشته باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از میزان پورسانت ها لطفا با ما تماس بگیرید.

سوال 4 :

نحوه عضویت در سایت برای همکاری چگونه است؟

پاسخ :

با مراجعه به این لینک می توانید راهنمایی لازم را دریافت کنید: http://khanehaval.com/welcome/guide_2/شرایط همکاری با کارشناس فروش

سوال 5 :

خرید اینترنتی واحد مسکونی وجود دارد؟

پاسخ :

در سایت خانه اول تا کنون بیش از 90 واحد مسکونی از طریق اینترنتی فروخته شده است که مربوط به واحدهای مسکونی پروژه شهرک مهرگان مشهد شرکت هوشمندسازه بوده است.

سوال 6 :

آدرس اینترنتی سایت خانه اول چیست؟

پاسخ :

http://khanehaval.com

سوال 7 :

شرایط همکاری با مشاوران املاک در سایت خانه اول چگونه است؟

پاسخ :

سایت خانه اول به عنوان پلی ارتباطی بین مشاورین املاک و مشتریان در زمینه‌های خرید و فروش آپارتمان ، رهن و اجاره آپارتمان و پیش‌فروش آپارتمان (خانه ، ویلا، آپارتمان ، زمین ، باغ ، مغازه ، کارگاه ، سوله و ...) در تمامی استانها و شهرهای کشورفعالیت می‌کند. عزیزانی که قصد همکاری با شرکت خانه اول را دارند میتوانند به صورت بازاریابی (حضوری - اینترنتی - تلفنی) با پورسانتی عالی با ما همکاری داشته باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از میزان پورسانتها لطفا با ما تماس بگیرید. همچنین مشاورین املاکی که تمایل دارند با سایت خانه اول همکاری داشته باشند، در صورت دارا بودن شرایط زیر، درخواست همکاری خود را در بخش تماس با ما ثبت کنند تا مورد بررسی قرار گیرد. 1 - داشتن جواز کسب معتبر 2 - تسلط به املاک منطقه 3 - دفتر معاملاتی فعال

سوال 8 :

ثبت آگهی در سایت خانه اول چگونه است؟

پاسخ :

در سایت خانه اول می توانید هر نوع آگهی ازجمله فروش رهن و اجاره معاوضه و یا درخواست ملک مربوط به کلیه املاک مثل خانه آپارتمان زمین ویلا اداری و تجاره و غیره را ثبت نمایید.

سوال 1 :

LSF LIGHT STEEL FRAME چیست؟

پاسخ :

فولاد به طور وسیع در ساختمان و سازه های چند منظوره استفاده می شود در بسیاری از نقاط جهان استفاده از چوب یا سازه های آجری و بتنی ترجیح داده می شود. در طول سالیان سیستم های پیشرفته متنوعی برای استفاده در امور ساختمان سازی یافت شده است. اخیراً سیستم قاب فولادی سبک اقتصادی استفاده زیادی در امریکا و اروپا و استرالیا و نیوزلند پیدا کرده است این قاب فولادی سبک در یک فرایند شکل دهی سرد (Cold Form) بدون استفاده از حرارت تولید می شود. این فرایند به تولید کنندگان فولاد اجازه می دهد که ورق های فولادی سبک ولی با خواص مکانیکی بالا تولید کنند. رویه ورق توسط آلیاژ زنیک (Zenic) که به طور کامل سطح فولاد را می پوشاند و آن را در مقابل عوامل خورنده محیطی محافظت می کند پوشش داده شده است. همه اینها منجر به احداث ساختمانی منسجم، سخت، منعطف، پایدار و موجب سرعت بیشتر در ساخت می شود به گونه ای که هزینه های ساخت را به شدت کاهش می دهد. همین طور قاب فولادی سبک یک انتخاب جذاب برای استفاده در امور مربوط به ساختمان می باشد. به ویژه از نقطه نظر نگرانی های مربوط به کاهش تخریب جنگل ها و سازه ی با بتن مسلح مزایای بسیاری دارد.

سوال 2 :

سازه خانه های پیش ساخته چیست؟

پاسخ :

سیستم قاب فولادی سبک (LSF)

سوال 3 :

چرا از سیستم قاب فولادی سبک LSF برای خانه پیش ساخته استفاده می کنیم؟

پاسخ :

قاب های سبک فولادی سرد نورد شده (LSF) اولین اولویت در امر ساخت و ساز صنعتی می باشد . چنانچه برای تولید سازه های L.S.F از تکنولوژی روز دنیا که در ادامه معرفی می شود استفاده گردد، مزایای بیشماری به همراه خواهد داشت.

سوال 4 :

سلام یک سازه 350 متری دسته دوم همکف خریدم، ایا میتونم همون اسکلت رو دو طبقه اجرا کنم؟

پاسخ :

باید از فروشنده سازه بپرسید و مهندس ناضر باید تایید کند

سوال 5 :

سلام وقت بخیر.بنده منزلی یک طبقه اجری دارم میخواهم طبقه دوم را بنا کنم ایا باال اس اف میتوانم این کارراانجام دهم

پاسخ :

ابتدا باید مهندس ناظر استحکام بنای فعلی و میزان تحمل بار اضافی را برآورد کند و اگر امکان پذیر بود حدود متری 2میلیون و 300 هزینه می برد

سوال 6 :

باسلام قیمت ساخت یک واحد 80متری کلید تحویل و اماده استفاده در شمال ایران ییلاق رامسر چند میشود فاصله ییلاق تا مرکز شهر ۱ساعت

پاسخ :

قیمت تمام شده صفر تا صد از 2 میلیون و 300 هزار به بالا بسته به نوع مصالح انتخابی شماست

سوال 7 :

هزینه برای یک واحد تولید تجهیزات آزمایشگاهی در حدود 150 متر و در 3 طبقه با همین متراژ چقدر است؟

پاسخ :

می توانید از منوی فروش از نرم افزار آنلاین ما استفاده کنید و با وارد کردن مشخصات ساختمان مورد نظر خود قیمت بروز را محاسبه کنید

سوال 8 :

لطفا بفرمائید آیا در تمام نقاط ایران نصب میکنید ؟ و قیمت صفر تاصد یک ویلای 100 متری با متریال درجه یک چه قیمت است با تشکر

پاسخ :

در تمام ایران و خارج از کشور می سازیم و قیمت تمام شده صفر تا صد از 2 میلیون و 300 هزار به بالا بسته به نوع مصالح انتخابی شماست

سوال 9 :

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما برای ساخت یک ویلای 80 متری چه مقدار زمان و هزینه نیاز هست؟

پاسخ :

قیمت تمام شده صفر تا صد از 2 میلیون و 300 هزار به بالا بسته به نوع مصالح انتخابی شماست حدود دو ماه زمان می برد

سوال 10 :

سلام هزینه ساخت کامل یک ویلای دوبلکس ۱۰۰ متر پایین و ۱۰۰ متر بالا مجموعا ۲۰۰ متر مربع در شمال به نرخ الان تیر۹۸ جقدر میشود؟ (به نسبت نقشه پیشتهادی من)با ده پانزده درصد تولرانس هم قیمت بدهید ممنون میشوم.

پاسخ :

در منو فروش سایت هوشمندسازه نرم افزاری قرار دادیم که می توانید نوع ساختمان را انتخاب کنید و قیمت بروز سازه خود را محاسبه کنید

سوال 11 :

سلام قابلیت نصب آسانسور در سازه های ال اس اف وجود دارد؟

پاسخ :

فرقی با ساختمان های معمول ندارد

سوال 12 :

سلام با سپاس ووقت بخیرخدمت شما ..بنده منزلی به زیربنایی حدود ۱۰۰متر بر روی طبقه دوم میخواهم بنا کنم اما طبقه اول از اجر ساخته شده ایا با ال اف اس میتوان روی ان بنا کرد از ۰تا۱۰۰ چقدر هزینه میبرد تشکر

پاسخ :

ابتدا باید مهندس ناظر استحکام بنای فعلی و میزان تحمل بار اضافی را برآورد کند و اگر امکان پذیر بود حدود متری 2میلیون و 300 هزینه می برد

سوال 13 :

سلام. اجرای اسکلت یک ساختمان سه طبقه (که زیربنای هر طبقه حدود 500 متر است) چه مدت زمان می برد؟

پاسخ :

از زمان تایید طراحی معماری و خرید ورق فولادی تولید و نصب سازه حدود دو هفته و صفر تا صد حدود دو ماه

سوال 14 :

درود بر شما قصد ساخت ويلا در شمال كشور گيلان را داريم ك پس از كلي بررسي برخي مسولان ومهندسين به ما اعلام كردن سازه ال اس اف پس از مدتي لانه موش ومار و حشرات موزي ميشود براي اين يك توضيح لطفا

پاسخ :

سوال شما فقط در خصوص این نوع از ساختمان ها نمی شود تقریبا ممکن است تمامی ساختمان ها دچار این مشکل شوند شما باید در موقع کف سازی و نمای بیرون جهت جلوگیری از این مشکل تمهیداتی بیاندیشین

از ما بپرسید
تندیس طلایی کیفیت
تندیس طلایی کیفیت
تندیس فناوری
تندیس فناوری
شرکت برتر صنعت ساختمان
شرکت برتر صنعت ساختمان
لوح سپاس
لوح سپاس
برگزیده صنعت ساختمان
برگزیده صنعت ساختمان
برگزیده طرح ملی سپاس
برگزیده طرح ملی سپاس
Copyright 2006-2018 hooshmandsazeh.com ©